45 yerinden bıçaklanarak öldürülmüştü ! Katil öyle biri çıktı ki...

Kayseri'nin Hacılar ilçesinde 45 yerinden bıçaklanarak öldürülen Hacı K.'nin katil zanlısı, aynı evde yaralı olarak bulunan arkadaşı Murat K. çıktı. Murat K.'nin olayı hırsızlık gibi göstermek için kendini yaraladığı ortaya çıktı.

45 yerinden bıçaklanarak öldürülmüştü ! Katil öyle biri çıktı ki...
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Kayseri'nin Hacılar ilçesinde bağ evinde 45 yerinden bıçaklanarak öldürülen fabrika işçisi Hacı K.'ın (42) katil zanlısı, aynı evde yaralı bulunan iş arkadaşı Murat K. (39) çıktı. Gözaltına alınan Murat K.'nin, para tartışmasında Hacı K.'yi öldürüp, olayı hırsızlık gibi göstermek için evdeki eşyaları dağıttıktan sonra bıçakla kendisini bacağından yaraladığı belirlendi.

Olay, Salı günü saat 18.30 sıralarında Aşağı Mahalle, Uluyer Sokak'ta meydana geldi. Kablo fabrikasında işçi olarak çalışan ikisi de evli ve 2'şer çocuk sahibi Murat K. ve Hacı K., iş çıkışı iftar yapmak için bağ evine gitti. Bağ evinin sahibi K. bir süre sonra polis ve sağlık ekiplerini arayarak, arkadaşının öve kendisinin bıçaklandığını belirterek yardım istedi. İhbar üzerine adrese sevk edilen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, 45 bıçak darbesi alan Hacı K.'ın öldüğü belirlendi. Sağ bacağında 6 bıçak kesisi bulunan K. ise ambulansla hastaneye kaldırıldı.

EVE HIRSIZ GİRDİĞİNİ SÖYLEDİ
Murat K., hastanedeki ilk ifadesinde eve hırsız girdiğini, 35 yaşlarında olduğunu ileri sürdüğü şüphelinin arkadaşını bıçakladığını, kendisini de yaralayıp, kaçtığını iddia etti.

GÜVENLİK KAMERALARI İNCELENDİ
Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, K.'ın ifadesi doğrultusunda çalışma başlattı. Çevredeki güvenlik kameralarının kayıtlarını inceleyen ekipler, K.'ın belirttiği eşkalde birisini tespit edemedi.

BIÇAK BULUNUNCA, SUÇUNU İTİRAF ETTİ
Evde ve çevrede araştırma yapan ekipler, cinayet aleti olan bıçağı, bağ evine 50 metre uzaklıkta su kuyusu içinde buldu. Bıçakta parmak izine rastlanan K., tedavisinin ardından gözaltına alındı. K., sabaha kadar süren sorgusunda cinayeti itiraf etti. K., para meselesi yüzünden tartıştıkları K.'ı bıçaklayarak öldürdüğünü söyledi. K., olayı hırsızlık gibi göstermek için cinayetin ardından evdeki eşyaları dağıttığını, daha sonra aynı bıçakla kendisini bacağından yaraladığını belirtti.

Murat K.'ın, emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edileceği ifade edildi.

DHA

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News