81 yaşında eş katili oldu

Edirne'de 81 yaşındaki eşini keserle öldürdüğü iddia edilen zanlı tutuklandı.

81 yaşında eş katili oldu
A+ A-

Edirne'de tartıştığı eşi Kıymet Ö.'yü (81) keserle başına vurarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan İsmail Ö. (81), çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Pişman olduğunu belirten İsmail Ö.’nün, adliyeye götürülürken, yürümekte zorlandığı görüldü.

Nişancıpaşa Mahallesi, Çokalca Sokak’taki bir apartmanda oturan 3 çocuk ve 8 torun sahibi İsmail Ö., dün çıkan tartışmada eşi Kıymet Ö.’ı keserle başına vurarak öldürdü. İsmail Ö. gözaltına alınırken, Kıymet Ö.’nün cesedi ise otopsi için Edirne Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’nde ifadesi alınan İsmail Ö., eşi kız kardeşinin yanına gitmek isteyince tartışmanın çıktığını belirterek şöyle konuştu:

"Kıymet benim ikinci eşimdir, kendisi ile 12 yıldır resmi nikahlı olarak evliyim. Ara sıra aramızda münakaşa yapardık. Eşim sabah saatlerinde eşyalarını toplayıp kız kardeşinin yanına gitmek istediğini söyledi. Bende kendisine ’Olur mu öyle şey? Burası senin evin, bir yere gidemezsin. Kız kardeşin ile aramız yok, görüşmeni istemiyorum’ dedim. Ancak eşim bana ’Deli misin sen?’ diyerek odada bulunan sehpanın bacağını attı. Benim moralim bozuldu ve tartışmaya devam ettik. Bu esnada salonda kapının yanında işlerim için kullandığım keseri gördüm. Bir anlık sinir ile eşime saldırdım, suratına vurdum. Ancak kaç defa vurduğumu hatırlamıyorum. Eşim bu sırada yere düştü ve ’imdat’ diye bağırdı."

Herhangi bir psikolojik tedavi görmediğini ve bir anlık sinirle eşini öldürdüğünü kaydeden Ö., pişman olduğunu ifade etti.

YÜRÜMEKTE ZORLANDIĞI GÖRÜLDÜ

İşlemlerinin ardından İsmail Ö., Edirne Adliyesi’ne sevk edildi. İsmail Ö.’ın iki polis eşliğinde bastonla yürümekte zorlandığı görüldü. Savcılıktaki ifadesinin ardından mahkemeye çıkarılan Ö., ’kasten öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

DHA