Adliye önünde kanlı çatışma: 4 kişinin öldüğü kavgada sır perdesi aralandı

Küçükçekmece Adliyesi önünde 4 kişinin öldüğü silahlı kavganın detayları ortaya çıktı. İki grup arasında otopark devri ile ilgili yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle kavga çıktığı öğrenildi.

Küçükçekmece Adliyesi'nin 200 metre dışında açık otopark çıkış noktasında iki grup arasında silahlı çatışma çıkmış, daha önce meydana gelen bir olayın davasının ardından çıkan silahlı çatışmada Selcan S., Kadir M., Nazım S., Ercan S. isimli 4 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralanmıştı.

18 GÖZALTI VAR
İlk tespitlere göre 24 kişinin karıştığını olayda 18 kişi de gözaltına alınmıştı. Çatışmada hayatını kaybeden 4 kişinin cenazesi Adli Tıp Kurumu'na kaldırılmıştı. Çatışmada hayatını kaybeden 3 kişinin otopsi işlemleri tamamlandı. Nazım S., Ercan S. ile yeğenleri Kadir M.'nin cenazeleri tarafların tekrar karşı karşıya gelmemesi için gece saatlerinde ailelerine teslim edildi. Nazım S., Ercan S.'nin Hakkari'de, Kadir M.'nin ise Antalya'da toprağa verileceği öğrenildi. Çatışmada hayatını kaybeden Selcan S.'nin ise otopsi işlemlerinin sürdüğü kaydedildi.

ÇATIŞMA OTOPARK DEVRİ YÜZÜNDEN ÇIKMIŞ
4 kişinin hayatını kaybettiği çatışmanın detayları da ortaya çıkmaya başladı. Otopark devri ile ilgili husumetli olan iki grup arasında yaşanan anlaşmazlıklar üzerine daha önce silahlı kavga çıktığı olayda 2 kişinin yaralandığı belirlendi. Şahısların hem otopark devri hem de silahlı yaralamaya ilişkin davaları için Küçükçekmece Adliyesi'ne geldikleri öğrenildi.

İHA