Afganistan'dan gelen tebliğ cemaati o ilçeyi karıştırdı

Afganistan, Pakistan ve Hindistan'dan geldikleri öğrenilen Tebliğ Cemaati üyeleri Artvin'de beklemedikleri tepki ile karşılaştı. Grup, Borçka'da cadde üzerinden yürüyüş yaparken esnafın hışmına uğradı.

Afganistan'dan gelen tebliğ cemaati o ilçeyi karıştırdı
A+ A-

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim döneminde vadettiği icraatlardan olan 24 saat ulaşım İstanbul’da hayata geçti.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği gece ulaşımıyla ilgili son bilgileriyse İstanbul Büyükşehir Belediye Sözcüsü Murat Ongun sosyal medya hesabından duyurdu. Ongun, “İstanbul’da 24 saat ulaşım uygulamasından faydalanan vatandaşlarımızın sayısı her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz hafta 50 bin'e yaklaştık. Cuma gecesi: 20.864 kişi. Cumartesi gecesi: 28.269 kişi” ifadelerini kullandı.

Heyette yer alan ve Türkçe konuşan biri “Sadece Türkiye'ye değil, dünyanın her tarafına böyle ziyaretler yapıyoruz” diye kendilerini anlatmak istedi. Ancak esnaf ‘niye?' diye başlayıp eleştirilerini sürdürdü. Sarıklı, cübbeli grup, bir dükkanın önünde esnafla diyaloga girmek istedi. Ancak esnaftan biri, “Böyle bir şey olur mu ya, adam Afganistan'dan gelecek bana dini anlatacak. Bir daha buraya gelirseniz, konuşmayız! Haberiniz olsun. Bir daha sizi buralarda göreyim…Konuştuk, bitti. Bir daha görmeyeyim. Gidin, bir daha da gelmeyin. Burada şeriat propagandası yaptırmayacağız“ diye çıkıştı.

Tebliğ cemaati, esnafın tepkisi üzerine sessizce oradan uzaklaştı. İçlerinden biri elini kaldırarak ‘selamünaleyküm' diyerek esnafın yanından ayrıldı. Borçkalıların sert tepkisi üzerine cemaat üyelerinin ilçeyi terk ettiği belirtildi.