için kaldı

Afrikalı genci pencereden attılar !

Afrikalı genci pencereden attılar !

İstanbul'da Afrikalı bir genç, dövüldükten sonra 3. kattan aşağı atıldı.

İstanbul'da, Afrikalı bir genç, dövdüğü Hakan Y.'nin yakınları tarafından, 3'üncü katın penceresinden atıldı. Bu yetmezmiş gibi, sopayla dövülen Senegallinin kalça kemiği kırıldı.

Vatan'dan Mehmet Ali Demir'in haberine göre korkunç olay, 9 Kasım'da, Fatih, Aksaray, Saraçishak Mahallesi, İbrahimpaşa Yokuşu, Ziyal İşhanı'nda yaşandı. Para yatırmak için saat 16.45'te, PTT Bank'a giden Seydou Nourou Kante sıra nedeniyle Hakan Y., ile tartışma yaşadı.  Kavgaya dönüşen ağız dalaşında Kante, küfürleştiği Hakan Y.'yi dövdü. Dayak yiyen Hakan Y., ağabeylerine haber verdi. Bunun üzerine Kante'nin çalıştığı işhanına giden 4 kişi, Seydou Naurou Kante'yi önce dövdü. Daha sonra ise, 25 yaşındaki Afrikalıyı, binanın 3'üncü katından attı. Yere çakılan Senegalli toparlanmaya çalışırken, bir kişi Kante'yi paspas sopasıyla darp etti. Çevreden koşanların araya girmesi üzerine Kante,  Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Kalça kemiği kırılan 25 yaşındaki Senegallinin tedavisi sürerken, İstanbul Emniyeti'ne bağlı Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü soruşturma başlattı. Sivil ekipler, güvenlik kamera görüntülerini inceleyerek, şüphelileri tespit etti.
 
Kavgaya karışan Hakan Y., 2 ağabeyi ve bir yakını gözaltına alındı. İlçe Asayiş Büro Amirliği'ne sevk edilen şüphelilerin "Adam öldürmeye tam teşebbüs" suçlamasıyla adliyeye sevk edileceği öğrenildi.