Aile içindeki tecavüz dehşeti böyle ortaya çıktı

Mersin'de bir kişinin yıllardır 3 kızıyla birlikte hem baldızına hem de erkek kardeşinin kızına yıllardır tecavüz ettiği iddiası ortalığı karıştırdı.

Aile içindeki tecavüz dehşeti böyle ortaya çıktı
A+ A-

Mersin’de S.D. isimli zanlının 3 kızına, baldızına ve erkek kardeşinin kızına yıllardır sistematik bir şekilde tecavüz ettiği öne sürüldü. Anne S.A. da dini nikâhlı eşi S.D’nin kendisini para karşılığı fuhuşa zorladığını savundu. Olayın üzerinden yıllar geçtikten sonra 6 kadından 5’i, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikâyette bulundu. Hakkındaki suçlamalardan dolayı gözaltına alınan S.D. (55) önceki gün serbest bırakıldı.
 
Cumhuriyet gazetesinden Kübra Köklü'nün haberine göre yıllar süren aile dramı 6 kadının yaşadıklarını birbirine anlatmasıyla ortaya çıktı. Yıllar sonra ilk defa bir araya gelen kız kardeşler, teyze ve anne sohbet esnasında H.G’nin “babam bana tecavüz etti” demesiyle diğer 6 kadın da başına gelenleri dile getirdi. Anlatmamaları için korkutulan, tehdit edilen kadınlar, “Utanması gereken biz değiliz, bundan sonra o bizden korksun” diyerek adalet talebinde bulundu. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran 5 kadın, tecavüz ve kötü muamelinin S.D’nin 2007 yılında evi terk ederek başka bir şehre yerleştikten sonra da devam ettiğini anlattı. 

'TAŞINDIK, KARDEŞİMİ ÇAĞIRDI'

Anne S.A; 3 kızı ve baldızı V.A. (41) gazetemize ulaşarak yaşadıklarını anlattı. H.G. (34) isimli kadın, 5 yaşından 19 yaşına kadar babası S.D. tarafından tecavüze uğradığını belirterek yaşadıklarını şöyle anlattı: “19 yaşındayken babamın kardeşime tecavüz ettiğine şahit oldum. Ve hemen anneme gördüklerimi anlattım. Annem, babamın bana tecavüz ettiğini biliyordu ama kardeşimi bilmiyorduk. Bunun üzerine bir daha babamı eve almama kararı aldık. O da Aydın’a taşındı. Ama uzaklaştığı dönemde ise en küçük kız kardeşime ‘Özledim seni’ diye yanına çağırarak taciz ettiğini öğrendik” dedi. 

‘TUTUKLAMAK İÇİN NE BEKLİYORSUNUZ?’

Diğer kız kardeş S.D. (29), 9 yaşından 17 yaşına kadar babasının tecavüzüne maruz kaldığını gözyaşları içinde anlatarak “Bize yaşattıklarının cezasını en ağır şekilde çekmeli” diye konuştu. 

Cumhuriyet