Anaokulu müdürü çocuğa dayaktan ceza aldı !

Anaokulu müdürü çocuğa dayaktan ceza aldı !

İzmir'de 10 yaşındaki oğlunu ayakkabıyla dövdüğü gerekçesiyle ceza alan anaokulu müdürü anne 3 ay oğluna yaklaşamayacak.

İzmir’de anaokulu müdürü anne F.B., 10 yaşındaki oğlu Y.B.’yi ayakkabıyla dövdüğü gerekçesiyle 3 ay çocuğuna yaklaşmama cezasına çarptırıldı. HT Gazete'den Mehmet İnmez'in haberine göre F.B.’nin okulundaki veliler ise olayı duyunca BİMER’e şikâyet yağdırdı.

İzmir Selçuk’ta iddiaya göre anaokulu müdürü olarak görev yapan ve eşinden ayrı yaşayan F.B., 10 yaşındaki oğlu Y.B.’nin okula gitmek için hazırlanmasını istedi. Ancak küçük çocuk yavaş hareket edince, anne önce ayakkabıyla ardından da eliyle Y.B.’nin bacaklarına iki defa vurdu. Y.B., yaşadıklarını anlattığı babasıyla birlikte polise gidip annesinden şikâyetçi oldu.

Emniyet ve İzmir Barosu avukatları da Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak çocuğa koruma kararı verilmesini istedi. Mahkeme, anne F.B.’nin 3 ay boyunca oğlunun bulunduğu okul ve eve yaklaşmamasına karar verdi. F.B.’nin karara uymaması halinde hapis cezasına çarptırılmasına hükmeden mahkeme, çocuğun da geçici olarak babasının yanında kalmasını kararlaştırdı.

VELİLER TEDİRGİN OLDU

Olayın duyulmasının ardından 150 öğrencinin bulunduğu okulun velileri de, Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) başvurdu. Veliler dilekçelerinde “Şiddet uygulayan okul müdürü bir anne, bizim çocuklarımıza da zarar verebilir. Zarar veren öğretmen veya görevliyi koruyabilir, tedirginiz. Müdürün, çocukların iyiliği için başka okula atanmasını ve psikolojik tedaviye yönlendirilmesini istiyoruz” dedi. Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı ise olayı şöyle değerlendirdi: “Okul müdürü hanım son zamanlarda ailesiyle ilgili sorunlar yaşamış. Bu sorunlar hiçbir öğrenci ve veliye yansıtılmamış. Şu ana kadar bize gelen resmi şikâyet yok. Eğer okul, öğrenciler ve veliler hakkında rahatsızlık olursa gereğini yaparız. Veliler rahat olsun.”