Anaokulunda şiddet! Minik çocuğun vücundaki izler şoke etti

Güncelleme:

İzmir’in Buca ilçesinde, bir anaokulunda, kan kustuğu için okula çağrılan ve annesi tarafından doktora götürülen 2,5 yaşındaki M.D.'nin, öğretmenlerinin yalnız bıraktığı ve kamera takibi yapmadığı sırada aynı yaş grubundaki 2 öğrenci tarafından 15 dakika boyunca dövüldüğü ortaya çıktı.

Buca’da bulunan bir özel anaokulunda 15 Kasım Cuma günü öğle saatlerinde anne D.Ş.’yi telefonla arayan öğretmenler kızının kan kustuğunu söyledi.

Aldığı telefon üzerine okula giden D.Ş., kızının vücudunda şişlik ve morluklar olduğunu fark etti. Bu durumu soran anneye, öğretmenler “Görmedik” yanıtını verdi. D.Ş. kızını alıp, özel bir doktora götürdü. Minik M.D. yolda baygınlık geçirerek, nefes alma problemi yaşadı.

Doktordan kızının dövüldüğünü öğrenen anne, anaokulundaki kamera kayıtlarının incelenmesini istedi. İzlenen görüntülerde, M.D.'nin öğretmenlerinin yalnız bıraktığı ve kamera takibi yapmadığı uyku saatinde, aynı yaş grubundaki 2 çocuk tarafından 15 dakika boyunca dövüldüğü görüldü. Şikayetçi olan anne D.Ş., “Bir çocuk kalkıp kapıyı gözetliyor, diğeri kızımı dövmeye başlıyor. Kızım tam kapı girişinde yatıyor yani ağlama sesinin duyulmaması mümkün değil. Sırt üstü kendilerini kızımın üstüne atlıyorlar. Kızım ise tepki veremiyor kendini korumaya çalışıyor. Çocuklardan biri boğmaya çalışıyor. Üstüne çıkıp, üstünde ve kafasında zıplıyorlar. İzlediğim dakikalarda saniye bile bırakmadan kızımı dövdüklerini gördüm.

Öğretmenler kamerayı takip etmiyorlar, duymuyorlar, gitmiyorlar. Kasıtlı olduğunu bile düşünüyorum” dedi.Öğretmenin kızıyla ilgilenmek yerine başka bir veliye “Çocuğunuzun üzerinde M.D.’nin kanı var onu temizleyelim” dediğini belirten D.Ş., “Hukuki süreci başlattım, bu olayın takipçisi olacağım. Kızım da ben de büyük bir travma geçirdik” ifadelerini kullandı. 

Seçiniz...