Meral Akşener'in partisine sürpriz isim
Kulislerde bomba iddia: Kabine değişiyor, erken seçim geliyor
Facebook canlı yayınında intihar etti

Aranan Zanlı Çatışmaya Girince Ayağından Vuruldu: 3 Gözaltı

AYDIN'ın Söke İlçesi'nde, şüphe üzerine durdurulmak istenen ancak sürücüsünün kaçması üzerine takip edilen otomobildeki 3 kişiden arandığı ortaya...

Aranan Zanlı Çatışmaya Girince Ayağından Vuruldu: 3 Gözaltı
A+ A-

AYDIN'ın Söke İlçesi'nde, şüphe üzerine durdurulmak istenen ancak sürücüsünün kaçması üzerine takip edilen otomobildeki 3 kişiden arandığı ortaya çıkan 26 yaşındaki Hakkı K., polise pompalı tüfekle ateş açınca, sağ ayağından vurularak yakalandı. Otomobildeki diğer 2 kişiyle birlikte yakalanan yaralı Hakkı K., tedavisi için hastaneye kaldırıldı.

Söke kent merkezinden Kemalpaşa Mahallesi'ne 09 SJ 244 plakalı otomobille giden T.T., T.Ö. ve Hakkı K.'den şüphelenen polis, aracı kontrol etmek istedi. Durmayan sürücü kaçmaya başladı, polis ise peşine düştü. Takip edilen otomobil, saat 09.30'da, Kemalpaşa Mahallesi Şehit Cafer Sokak'ta çalışma yapan bir vinç yüzünden daha fazla ilerleyemedi. Araçtan inen üç şüpheliden Hakkı K., otomobildeki pompalı tüfek ile polislere üç el ateş etti. Karşılık veren polis Hakkı K.'yı sağ ayağından vurularak etkisiz hale getirdi.

Diğer şüphelilerle birlikte Hakkı K. yakalandı. Yaralı Hakkı K. olay yerine çağrılan ambulansa Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. Diğer şüpheliler T.T. ve T.Ö. ise polis merkezine götürüldü. Polise saldırıda kullanılan pompalı tüfeğin dışında, otomobilde yapılan aramada aynı silahtan iki tane daha bulundu. Ayrıca bir miktar kristal tabir edilen uyuşturucu madde de araçta ele geçirildiği belirtildi. Şüphelilerin siyah bantla aracın plakasında değişiklik yaptıkları da ortaya çıktı.

ARANDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Polisle çatışmaya giren şüpheli Hakkı K.'nın yaralama, gasp ve uyuşturucu ticaretini yapmak suçlarından arandığı belirtildi. Tedavisinin ardından emniyete götürülecek Hakkı K.'nın diğer iki zanlıyla birlikte adliyeye sevk edilmesinin beklendiği ifade edildi.

FOTOĞRAFLI