Babası tarafından katledilen Şeyma'nın Adli Tıp raporu ortaya çıktı

Ankara'da öz babası tarafından katledilen Şeyma Yıldız'ın ölümüyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Okul çıkışına giden Harun Yıldız'ın, kızı Şeyma'yı ''Gel seni biraz arabayla gezdireyim'' diyerek kandırdığı öğrenildi.

Babası tarafından katledilen Şeyma'nın Adli Tıp raporu ortaya çıktı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Ankara Çubuk’a bağlı Kargın Mahallesi yolunda önceki akşam kar üzerinde bir kız çocuğunun cesedini gören vatandaşlar polise ihbarda bulundu. Olay yerine giden polis ekipleri, yaptıkları incelemede silahla vurularak öldürülen kişinin lise öğrencisi Şeyma Yıldız (16) olduğunu belirledi. Otopsi yapılmak üzere Yıldız’ın cesedi adli tıp morguna kaldırılırken, cinayetle ilgili de çalışma başlatıldı.

Polis, cinayet araştırması başlatırken, yakalanacağını anlayan Şeyma’nın babası Harun Yıldız, gece saatlerinde Çubuk Emniyet Müdürlüğü’ne giderek teslim oldu. Cani baba Harun Yıldız, kızını öldürdüğünü itiraf ederken, cinayette kullandığı ruhsatlı tabancasını da polise teslim etti.

‘YOL KENARINA BIRAKTIM’

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, seyyar bal satıcısı olan Yıldız ilk ifadesinde, “İnternette erkeklerle fotoğraflarını gördüm. Erkek arkadaşı olduğunu da öğrenince tartışmaya başladık. Erkeklerle gezmemesi için uyaracaktım ama tartışınca kendimi kaybettim, arabada bulunan tabanca ile vurdum. Öldüğünü görünce de korkup, yol kenarına bıraktım. Sonra kızımın cesedinin bulunduğu, polisin olayı araştırdığı ve beni aradığını öğrenince gelip teslim oldum” dediği öğrenildi.

Baba Yıldız’ın okul çıkışına giderek kızı Şeyma’yı “Gel seni biraz arabayla gezdireyim, baba kız konuşuruz” diye araca bindirdiği bildirildi. Şeyma’nın babasına çok bağlı olduğu, babasıyla birlikte çektirdiği fotoğrafların altına “Kahramanım” notuyla paylaştığı kaydedildi.

ADLİ TIP RAPORUNDA KORKUNÇ DETAY: BİRİ GÖĞSE DİĞERİ SIRTA İKİ KURŞUN

Adli Tıp'ta yapılan ilk incelemede Şeyma'ya iki kurşun isabet ettiği birisinin göğüs boşluğuna diğerinin ise sırt bölgesinden girişi olduğu belirlendi. Cani babanın araç içinde kızına bir el ateş ettikten sonra Şeyma'nın kaçmaya çalıştığı, o sırada ikinci defa ateş ederek sırtından vurduğu düşünülüyor.

''Şeyma'nın erkek arkadaşı yoktu, gerçek sebep araştırılsın''''Şeyma'nın erkek arkadaşı yoktu, gerçek sebep araştırılsın''

Hürriyet

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News