Bakanlıktan Emine Bulut cinayeti açıklaması

Kırıkkale'de eski eşi Ferdi B. tarafından çocuğunun gözleri önünde katledilen Emine Bulut cinayetiyle ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Bakanlık, küçük çocuğun psikolog gözetimine alındığını duyurdu.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kırıkkale'de eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut hakkında çalışmalara başladı. Bakanlık'tan yapılan açıklamada Emine Bulut'un çocuğunun bakanlığın psikologları gözetimine alındığı belirtildi.

Ayrıca cinayeti gerçekleştiren kişinin en ağır cezayı alması için hukuk müşaviri görevlendirildiği Bakanlık tarafından duyuruldu.

Bakanlık'tan yapılan açıklama şöyle: 

Kırıkkale’de 38 yaşındaki E.B’nin eski eşi tarafından öldürülmesine ilişkin olarak sosyal medya ve basın yayın organlarında yer alan görüntü ve haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur;

18.08.2019 tarihinde yaşanan ve hepimizi derinden sarsan cinayetin ardından Kırıkkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerimiz olaya anında müdahil olmuştur.  Saldırıya tanık olan kızımız yakınlarının yanında ve Bakanlığımız psikologlarının gözetimindedir.  Çocuğumuzun ve ailenin durumu olayın yaşandığı andan itibaren ekiplerimizce 7/24 takip edilmektedir.

Cinayeti gerçekleştiren kişinin en ağır cezayı alması için Bakanlık Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz kanalı ile de davaya müdahil olunacaktır. Davaya soruşturma ve kovuşturma aşamasında müdahil olunması için dilekçe verilmiş olup konu ile ilgili iki Hukuk Müşaviri görevlendirilmiştir.

Söz konusu çocuğumuzun ve yakınlarının bu süreçte daha fazla zarar görmemesi için malum görüntülerin sosyal medya başta olmak üzere çeşitli mecralarda paylaşılması kızımızı ve ailesini bir kez daha yaralamaktadır. Bu nedenle, bu görüntülerin paylaşılıp yayılmaması konusunda sorumluluk sahibi vatandaşlarımızdan duyarlılık beklemekteyiz.

Bakanlık olarak yargı sürecinin ve kızımızın psikolojik ve sosyal durumunun sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BAKAN SELÇUK: DERİNDEN SARSILDIK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuya ilişkin Twitter'dan açıklama yaptı. Bakan Selçuk, cinayetin derinden sarstığını ve sıfır tolerans anlayışıyla davaya müdahil olunacağını söyledi.

TÜRKİYE YASA BOĞULDU

Emine Bulut, 4 yıl önce boşandığı eski kocası tarafından 10 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde bıçaklanarak öldürüldü. Kadına şiddetin kurbanı olan Emine Bulut'un ölümü, Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Sosyal medyada #EmineBulut hastagi altında yüzbinlerce tepki mesajı paylaşıldı. Sanat, spor ve siyaset dünyası da bu vahşete sessiz kalmadı.

Yine bir kadın cinayeti! Çocuğunun önünde öldürüldüYine bir kadın cinayeti! Çocuğunun önünde öldürüldü

Ünlüler Emine Bulut cinayetine sessiz kalmadıÜnlüler Emine Bulut cinayetine sessiz kalmadı

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News