Bebeğini öldüren anneden korkunç ifade

Bebeğini öldüren anneden korkunç ifade

Tunceli'de Munzur Çayı üzerinde yüzen çantanın içinde bulunan bebeğin annesi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Tunceli'nin Munzur çayı üzerinde yüzen bir çantanın balıkçılar tarafından bulunması ile ortaya çıkan bebek cinayeti aydınlatıldı.Çantadan çıkan kız bebek cesedi ile ilgili Jandarmanın yaptığı araştırmada cinayetin anne Senem Y. tarafından işlendiği ortaya çıktı. Tunceli Devlet Hastanesi'nde çalışan anne Senem Y.'nin jandarmada verdiği ifadesinde suçunu itiraf ederek "Aynı hastanede mesai arkadaşım olan biriyle istemediğim bir ilişki yaşadım. Bebeği kendi başıma doğurduktan sonra onu boğarak bir çantaya koyup nehre attım" dediği öğrenildi.

Tunceli il merkezine 5 kilometre mesafede bulunan Munzur çayının Anafatma mevkiinde 2 gün önce balık avlayan vatandaşlar nehrin üzerinde yüzen bir çanta görünce sudan çıkardı. Çantayı açan vatandaşlar içinde bir kız bebek cesedi olduğunu görünce durumu Jandarmaya bildirdi. Jandarma ekipleri tarafından yapılan ilk incelemede bebeğin bir naylonla kaplandığı ve daha sonra beze sarılarak çantaya konulduğu belirlendi. Tunceli Devlet Hastanesi'nde yapılan otopside ise bir kaç saatlik olan bebeğin boğularak öldürüldüğü tespit edildi. Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında bebekten alınan kan örnekleri ile yola çıkan jandarma ekipleri, Tunceli Devlet Hastanesi ve ilçe hastanelerinde kan örnekleri araştırması yaparak bebeği boğan kişinin izine rastlandı. Jandama ekiplerinin titiz çalışmaları sonucu annenin Tunceli Devlet Hastanesi'nde veri hazırlama ve kontrol işletmeni olarak çalışan 28 yaşındaki Senem Y. olduğu ortaya çıktı. Jandarma Ekipleri tarafından gözaltına alınan Senem Y.'nin ilk sorgusunda bebeği kendisinin boğduğunu itiraf ettiği öğrenildi.
 
ANNENİN DEHŞET İFADESİ 
 
Bebeği nasıl boğduğunu jandarma ekiplerinin sorgusunda detaylarıyla anlatan anne Senem Y.'nin, "Ben normalda göbekli olan bir kadınım. Geniş kıyafet giyerim. Aynı hastanede mesai arkadaşım olan biriyle istemediğim bir ilişki yaşadım. Evime gelen erkek arkadaşım benimle zorla sevişti ve hamile kaldığımı çok sonra öğrendim. Hamile olduğumu 3 veya 4'üncü aylarda öğrendim. Bende sürekli kanamalar oluyordu. Ben adet zannediyordum. Sonra hamile olduğumu öğrendim ve kimseye söylemedim. Tunceli il merkezinde ağabeyimin evinde kalıyordum. Hiçbiri hamile olduğumu bilmiyordu. Hamileliğimin son günlerinde köye gittim ve köyde kaldım. Mazgirt ilçesi Ortaharman köyünde bebeği doğurdum. Geçtiğimiz Pazar günü köydeyken sancım oldu. Kendimi odaya kapattım sonra bebeği kendi imkanlarımla tek başına doğurdum. Bebek karnımda çıkar çıkmaz boğdum ve hemen yanımda getirdiğim beze sıkıca sardım. Sonra evde büyük bir kadın çantası vardı. Bebeği ona koyarak akşam saatlerinde Tunceli'ye gittim. Abimin evine gittim ne yapacağımı şaşırmıştım. Kuaföre gideceğim diyerek evden ayrıldım, sonra boğduğum bebeğimi Munzur vadisine doğru giderek Anafatma mevkiinde çanta içinde Munzur çayına atarak tekrar eve döndüm ve kimseye bişey demedim" dediği öğrenildi. 
 
KİMSENİN BİLMESİNİ İSTEMEDİĞİM İÇİN ÖLDÜRDÜM
 
Anne Senem Y., jandarmadaki sorgusunda hamileliğini neden gizlediği ve bebeği niçin öldürdüğüyle ilgili sorulara ise "Doğurduğum bebek kız çocuğuydu. Köydeki evde doğurdum. Kanamam oldu bütün kanı temizledim. Evdeki bezleri yok ettim. Çocuk ağlamasın, ses duyulmasın diye doğar doğmaz ağzını kapatıp boğdum, Çok vicdan azabı çektim. Uzun süre düşündüm ne yapayım diye, bilmiyordum. Erkek arkadaşım içkili halde bana sahip oldu ve hamile kaldığımı o da bilmiyordu. Ama artık iş ortaya çıktı. İsmini size vereceğim. Bebeğimi çevrenin tepkisi olur diye boğdum. Çünkü ben bekardım, hastanede çalışıyordum. Kimse bilsin istemezdim. Bizim buralarda evlilik dışı çocuk doğuranı dışlarlar. Bende vicdan azabı çekmeme rağmen bunu yaptım çok pişmanım" diye cevap verdiği öğrenildi.
 
Senem Y.'nin gözaltına anılmasından sonra Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla kendisinden kan ve DNA örnekleri alındığı ve Tunceli Devlet Hastanesi'nde yapılan muayanesinde çocuğu doğurduğu tespit edilerek kayıtlara geçirildi. Senem Y.'nin yarın savcılığa çıkarılması bekleniyor. 
 
Senem Y.'nin kendi kişisel Facebook sayfasında ise biçok kez yeni doğmuş bebek ile resimleri olduğu ve çocuklar ile ilgili birçok paylaşımı olduğu görüldü.