Cansız bedeni elleri, ağzı ve gözleri bağlı bulunmuştu! Cinayet serisi bu itirafla ortaya çıktı

Cansız bedeni elleri, ağzı ve gözleri bağlı bulunmuştu! Cinayet serisi bu itirafla ortaya çıktı
Güncelleme:

Bundan 16 yıl önce işlenen faili meçhul cinayetle ilgili soruşturmada gelen bir itiraf 3 cinayeti daha ortaya çıkardı.

İstanbul Pendik'te 2006 yılında bir tekstil firmasının muhasebeciliğini yapan B.D. içerisinde personelin maaşları olan 80 bin lira para dolu kasa ile ortadan kayboldu. B.D.'in cesedi, 10 gün sonra bacakları, elleri, ağzı ve gözleri koli bandıyla bağlanmış ve boğazı kesilerek öldürülmüş olarak Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki ormanlık alanda bulundu. Çelik kasa ise, Sakarya'nın Geyve ilçesinde açılmış halde bulundu. O dönemde jandarmanın yaptığı araştırmalarda, B.D.'i öldürerek kasadaki paraları çalan kişilere ulaşılamadı.

GECE BEKÇİSİ İTİRAF ETTİ

Faili meçhul olarak kalan dosya, Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından yaklaşık 1,5 ay önce tekrar açıldı. Ekipler yaptıkları araştırmada, 2006 yılında muhasebecinin kaybolduğu firmada çalışan gece bekçisi olan M.M.'yi gözaltına aldı. Sorguya alınan M.M., kasadaki parayı çalmak için A.B.E. ve M.D. ile plan yaparak olayı gerçekleştirdiklerini itiraf etti. B.D.'i kendilerini tanıdığı için öldürdüklerini söyleyen M.M., çelik kasayı ise M.Ö. ve M.K.Ö.'nün yardımı ile açtıklarını, ancak bu kişilerin cinayetten haberinin olmadığını söyledi.

 SUÇ ORTAKLARINI ÖLDÜRDÜLER

İfadesinde, olayın üzerinden 8 yıl geçtikten sonra, 2014 yılında, suç ortağı M.D.'ın kendisini ve A.B.E.'yi polise gitmekle tehdit ettiğini söyleyen M.M., A.B.E. ile birlikte M.D.'ı öldürerek cesedini İstanbul Kurtköy'de ormanlık alana attıklarını itiraf etti. 2014 yılından bu yana faili meçhul olarak kalan M.D. cinayeti dosyası da kapatıldı.

 İŞ İNSANI CİNAYETİ DE ÇÖZÜLDÜ

Sorgusu devam eden M.M., 2018 yılından bu yana kayıp olarak aranan Galatasaray Kongre Üyesi iş insanı T.U. cinayetinden de bahsetti. T.U.'yu aralarında alacak verecek meselesi bulunan M.B. isimli bir kişinin araba içerisinde öldürdüğünü söyleyen M.M., daha sonra M.B.'nin babası B.B. ile birlikte cesedi parçaladığını ve Pendik Esenyalı bölgesinde otoyol kenarındaki bir alana gömdüklerini söyledi. İtiraf üzerine M.M., söylediği bölgede yer göstermeye götürüldü. Şüphelinin gösterdiği alanda yapılan kazı çalışmalarında, T.U.'ya ait ceset ve kemik parçalarına ulaşıldı. Olaylar İstanbul ilinde gerçekleştiği için, dosya bu aşamada İstanbul emniyetine devredildi.

ŞÜPHELİLER ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Emniyetteki işlemleri tamamlanan M.M., sevk edildiği adli makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. M.M.'nin ifadesinden yola çıkılarak gözaltına alınan A.B.E., M.Ö. ve M.K.Ö. ise işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün adliyeye sevk edildi.