Cesedin yerini değiştirirken yakalanan katil zanlısından korkunç ifade

Kayseri'de iki yıl önce sevgilisini öldürüp, araziye gömen ve cesedin yerini değiştirmek isterken yakalanan katil zanlısı hakim karşısına çıktı.

Cesedin yerini değiştirirken yakalanan katil zanlısından korkunç ifade
A+ A-

Kayseri’de iki yıl önce sevgilisi 37 yaşındaki Betül Türkmen’i tüfekle öldürüp, araziye gömen ve cesedin yerini değiştirmek isterken yakalanan 28 yaşındaki Ercan T., tutuklu yargılandığı davanın ilk duruşmasında, "Betül’ü, ’Kahpeleri bu dünyada yaşatmayacağız’ diyerek vurdum" dedi. Duruşmada tutuksuz yargılanan sanıklardan Hasan Aksoy ise ara kararla tutuklandı.

1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın birinci duruşmasına tutuklu sanık Ercan T. ile tutuksuz sanıklar Hasan A., Şahin Y., Süleyman D., Sami Ç., Musa K. ve Ömer M. katıldı. Öldürülen Betül Türkmen’in 10 yaşındaki kızı G.A., babası Ekrem T. ve annesi Gülten T. de duruşmaya katıldı. Ercan T. duruşmada yaptığı savunmada, "Olay günü Betül ile buluştuk. Arkadaşım olan Hasan A.'nın evine gittik. Burada hep birlikte alkol ve uyuşturucu aldık. Tüfeği Hasan’ın omzuna koydum ve  Betül’ü, ’Kahpeleri bu dünyada yaşatmayacağız’ diyerek vurdum. Sonrasında Hasan’dan evinin anahtarını alarak beraber evden ayrıldık. Suç aleti tüfeği ve sevgilimin çantasını delilleri yok etmek için parçaladım. Cinayetten 2 gün sonra eve geldim ve cesedi arabamla taşıyarak boş araziye gömdüm" dedi. Sanık Hasan A. ise savunmasında, "Cinayet sonrası Ercan evimin anahtarını benden aldı. 2 gün sonra eve geldiğimde her yer tertemizdi" diye konuştu.

Davada tanık olarak dinlenen Ercan T.'nin cezaevi arkadaşı Soner Pamuk Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldığı mahkemede "Ercan ile birlikte cezaevinde yattık. Bana işlediği cinayeti anlattı" dedi. Mahkeme heyeti yargılama sonunda davayı ileri bir tarihe ertelerken tutuksuz yargılanan Hasan A.'nın tutuklanmasına karar verdi.

DHA