Cipsten çıkan fare ölüsüyle ilgili ilk açıklama

Cipsten çıkan fare ölüsüyle ilgili ilk açıklama
Güncelleme:

Yozgat'ta bir grup üniversite öğrencisinin, doğum günü kutlaması için aldıkları cips paketinin içinden fare ölüsü çıktığı iddia edilmişti. Görüntüler bir anda yayılınca firmadan "imkansız" açıklaması geldi.

Yozgat’ta kız yurdunda kalan 4 arkadaş, doğum günü kutlaması için bir zincir marketten cips satın aldı. Doğum günü kutlaması için hazırlık yapan öğrenciler, odalarına gelip cips paketini tabağa boşalttıkları anda cipsin içindeki fare ölüsü ile karşılaştılar. Öğrenciler, o anları cep telefonlarına kaydederek hemen Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ile Tarım ve Orman Bakanlığı Alo 174 İhbar Hattı'na iletip, oradan da polis merkezine şikayette bulundular.

Bir anda gündeme düşen bu olay sonrası firmadan beklenen açıklama geldi. Öğrenciler olayla ilgili şikayette bulunurken firmadan gelen açıklamada ise "Böyle bir olayın gerçekleşmesi mümkün değildir" savunması yapıldı.

BİM Birleşik Mağazalar A. Ş., olayın sosyal medyada da hızla yayılmasının ardından açıklama paylaştı. Açıklamada BİM'in özel markalı cipsinin içinden "yabancı cisim" çıktığına ilişkin paylaşımlar yapıldığına değinildi.

Firma, "Mevcut üretim sürecinde böyle bir olayın gerçekleşmesi mümkün değildir" diyerek savunma yaptı ve açıklama şu sözlerle devam etti:

"Türkiye'de her gün milyonlarca tüketicinin alışveriş yaptığı BİM mağazalarında satışa sunulan bütün ürünler titizlikle kontrol edilmekte ve hiçbir şekilde tüketicinin kandırılmasına veya sağlığının riske atılmasına izin verilmemektedir."

Firma, "müşterilerine hiçbir zaman sorunlu bir ürün satmadığını ve satmayacağını" da şu ifadelerle öne sürdü:

"Özel markalı ürünlerimizin üretimini yapan tüm tedarikçilerimiz ve üretim aşamaları kalite kontrol ekiplerimizin yönetiminde, yetkili bağımsız denetim kurumları tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. BİM hiçbir zaman müşterilerine sorunlu bir ürün satmamıştır, bundan sonra da satmayacaktır."

İHA