Cizre tuzak dolu !

Cizre tuzak dolu !

Şırnak'ın Cizre ilçesinde devam eden operasyonlarda temizlenen yerlere hainler bakın nasıl tuzaklar kurmuş.

Şırnak'ın Cizre ilçesindeki operasyonlarda, PKK'lı teröristlerin kullandığı evlerdeki kapı arkalarına, dolap, soba, buzdolabı, tencere ve valizlerin içine tuzaklanan çok sayıda el yapımı patlayıcı bulundu. Güvenlik güçleri, teröristlerden temizledikleri bölgelerde, infilak ettirilmesi halinde yüzlerce insanın ölümüne neden olabilecek tonlarca patlayıcı ile patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ele geçirdi. Sivil kayıpların yaşanmaması için büyük bir hassasiyetle yürütülen operasyonlarda tespit edilen tuzaklanmış el yapımı patlayıcılar, kontrollü şekilde imha ediliyor

Şırnak'ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKKmensuplarına  yönelik operasyonlarda, teröristlerce dolap, soba, buzdolabı, tencere ve  valizlerin içi ile kapıların arkasına tuzaklanan tonlarca patlayıcı ile patlayıcı  yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi.

Cizre'de, gerçekleştirdikleri saldırılarla yaşamı hiçe sayan  teröristlerden ilçeyi temizlemek, barikatları kaldırmak, hendekleri kapatmak ve  el yapımı patlayıcıları imha etmek amacıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağının  ardından başlatılan "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci"  operasyonu devam ediyor.

Çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonlarda,  vatandaşların güvenlik endişesi ile terk ettiği ve teröristlerin üs olarak  kullandığı evlerde güvenlik güçlerince arama ve inceleme yapılıyor.

Tencere içine dahi patlayıcı tuzaklanmış

Güvenlik güçlerinin yaptığı kontrollerde, teröristlerin üs olarak  kullandıkları evleri terk ederken dolap, soba, buzdolabı, tencere ve valizlerin  içi ile kapı arkalarına el yapımı patlayıcı tuzakladığı belirlendi.

Hendek kazılan, barikat kurulan pek çok sokak ile evin patlayıcılarla  tuzaklandığı, teröristlerin aynı sokakta yan yana yer alan evlerin arasında  geçişleri sağlayacak tüneller kazdığı ve bu tünellere metrelerce kablo döşeyerek  el yapımı patlayıcı yerleştirdiği tespit edildi.

İnfilak ettirilmesi halinde yüzlerce insanın ölümüne neden olabilecek,  tonlarca patlayıcı ile patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ele geçiren  güvenlik güçleri, söz konusu patlayıcıları kontrollü şekilde imha ediyor.

Teröristlerce güvenlik güçlerine yönelik saldırılar nedeniyle zaman  zaman çatışmaların da yaşandığı operasyonlar, vatandaşlara zarar verilmesini  engellemek amacıyla titizlikle yürütülüyor.

 Evler harabeye döndü

Vatandaşların güvenlik endişesi ile terk etmesinin ardından  teröristler tarafından duvarları yıkılıp mevzi olarak kullanılan evler ise adeta  harabeye döndü. Çoğunluğu maddi durumu düşük ailelerin yaşadığı ve terör  saldırıları nedeniyle arkalarında bırakıp çıktıkları evler kullanılmaz hale  gelirken, bölgede güvenliğin sağlanmasıyla evlerine dönecek olan vatandaşlar,  teröristlerce tahrip edilmiş, eşyaları hasar görmüş evlerle karşılaşacak.

--6483277.jpeg

[PAGE]

--6483279.jpeg

[PAGE]

--6483281.jpeg

[PAGE]

--6483283.jpeg

[PAGE]

--6483285.jpeg

[PAGE]

--6483287.jpeg

[PAGE]

--6483289.jpeg