Çocukların da bulunduğu araca kurşun yağmuru! 1 ölü, 8 yaralı!

Çocukların da bulunduğu araca kurşun yağmuru! 1 ölü, 8 yaralı!

İskenderun'da içerisinde 9 kişinin bulunduğu seyir halindeki otomobile, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından tüfek ve tabancalarla ateş açıldı. Olayuda 1 kişi öldü, 8 de yaralı var.

Hatay'ın İskenderun ilçesindeki silahlı saldırı dün akşam saatlerinde Çankaya Mahallesi'nde bulunan şehir mezarlığına yakın bir bölgede meydana geldi. Selçuk E.'nin kullandığı otomobile seyir halindeyken kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tüfek ve tabancayla ateş açıldı.

Saldırıda otomobil sürücüsü Selçuk E. ve araçtaki Ebru O., Özcan E., Erdal E., Muzaffer E. ile çocuklar Bade O., Aras O. Araz O. ile Yeşim O. vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı.

Yaralanan sürücü Selçuk E. saldırı sonrası otomobili yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki İskenderun Devlet Hastanesi'ne kadar sürdü.

Yaralılardan Ebru O., hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Olayla ilgili araştırma başlatan polis şüphelilerden Koray K.'yi gözaltına alırken saldırıya uğrayan otomobil hastane önündeki incelemenin ardından çekiciyle götürüldü.

Yaralıların kaldırıldığı hastaneye ise tedbir amacıyla özel harekat ve çevik kuvvet polisleri sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.