Dehşet saçan eski koca yakalandı

Kütahya'da, 6 yıl önce boşandığı eşini pompalı tüfekle vurarak yaralayan, onun sevgilisi olduğunu iddia ettiği kişiyi de aynı silahla öldüren Süleyman D. yakalandı.

Dehşet saçan eski koca yakalandı
A+ A-

Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 6 yıl önce boşandığı 2 çocuk annesi Meryem Ç.'yi evinin önünde pompalı tüfekle vurarak yaralayan, eski eşinin sevgilisi olduğu iddiasıyla fırıncı Fatih G.'yi ise iş yerinde öldüren Süleyman D.’nin Altıntaş ilçesindeki Üçüzhöyük köyünde saklandığı belirledi.

Harekete geçen ekipler, belirlenen adrese operasyon düzenledi. Evin etrafını saran polislerin geldiğini gören Süleyman D., av tüfeğini göğsüne dayayıp intihar etmek istedi.

Yaklaşık 2 saat süren ikna çalışmalarının ardından Süleyman D., av tüfeğini bırakınca gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen Süleyman D. ifadesi için İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

SÜLEYMAN D.’NİN ARKADAŞI DA GÖZALTINDA

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı araştırmalarda Süleyman D.’nin eşini ve Fatih G.’yi, arkadaşı Fazlı A. ile birkaç gün takip ettiğini ve olay sabahı da aynı kişi ile eski eşinin evinin önüne geldiğini tespit etti.

Meryem Ç.'nin evden çıkması ile otomobilden inen Süleyman D., tüfekle ateş açıp olay yerinden kaçtı. Köydeki arama çalışmaları yapıldığı sırada polis, Süleyman D.’ye yardım eden Fazlı A.’yı da yakalayıp gözaltına aldı.

Eski koca dehşeti ! Ayağındaki elektronik kelepçeyi bozmuşEski koca dehşeti ! Ayağındaki elektronik kelepçeyi bozmuş

 

Öte yandan Meryem Ç.’nin saldırıya uğradığı anlar bir iş yerinin güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı. Görüntülerde Süleyman D.’nin otomobille Meryem Ç.’nin fabrikadaki işine gitmek isterken önünü kestiği ve Meryem Ç.'nin kaçmaya çalıştığı görülüyor.

DHA