Doktor çiftin kanlı takı kavgasında şoke eden ses kaydı: ''Vur, hepsini vur''

Doktor çiftin kanlı takı kavgasında şoke eden ses kaydı: ''Vur, hepsini vur''

Trabzon'da doktor çiftin aileleri arasında çıkan takı kavgasında gelinin babası, damat ile ailesinden 3 kişiyi silahla yaraladı. Soruşturmada delil olan ses kaydında gelinin babasına ''Vur, hepsini vur'' dediği ortaya çıktı.

25 Eylül 2021 tarihinde 1 Nolu Bostancı Mahallesi, Hasan Çavuş Sokak'ta meydana gelen olayda Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi'nde görevli Dr. Burcu B.K. ile meslektaşı Ümit K. geçen yıl 11 Eylül'de yapılan düğünle evlendi. Düğünde takı paylaşımı nedeniyle tartıştı.

GELİNİN BABASI KURŞUN YAĞDIRDI
Aynı gün konuyu kapatan aileler, 4 gün sonra yeniden bir araya geldi. Kastamonu'ndan Trabzon'a gelen gelinin babası emekli astsubay Basri B., çıkan tartışmada belinden çıkardığı tabancayla damadı Ümit K. ile babası Hasan (53) annesi Meryem (53) ve kız kardeşi Edanur K.'yi (25) yaraladı.

"BİR ANDA ÜZERİME DOĞRU YÜRÜDÜLER"
İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, ilk müdahalenin ardından yaralıları hastaneye kaldırdı. Polis ekiplerince tabancasıyla birlikte yakalanan ve sorgusunda "Düğününde takılan altınların damadın ailesinin istediğini öğrenince, onlara 'altınlar kızımda kalsın' dedim. Bir anda üzerime doğru yürüdüler. O sırada silahımla ateş ettim" dediği belirtilen Basri B., tutuklandı.

DOKTOR ÇİFTTEN BOŞANMA TALEBİ
Olayın ardından damadın ailesi, Basri B. ve kızı hakkında şikayetçi oldu. Doktor çift ise avukatları aracılığıyla karşılıklı tazminat talebinde bulunup, boşanmak için aile mahkemesine başvurdu.Olayla ilgili soruşturmayı tamamlayan savcılık, iddianame hazırlandı. Trabzon 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede; tutuklu Basri B. hakkında 'silahla nitelikli kasten yaralama' suçundan yaralanan her kişi için 2'şer yıl olmak üzere toplam 8 yıla kadar hapis cezası istendi. Burcu B.K. için de 'azmettirmek' suçundan babası kadar hapis cezası istendi.

SES KAYDI DETAYLARI İDDİANAMEDE
Doktor çiftin, düğünden 2 hafta sonra takılan takıların paylaşımının yanı sıra muhafaza edileceği yer konusunda aileler arasında tartışma yaşandığının anlatıldığı iddianamede; olayda yaralanan damat tarafınca evde yaşananlarının cep telefonu aracılığıyla kayda alındığı ses kaydı soruşturmaya delil olarak sunuldu. Doktor çiftin, karşılıklı tazminat talebiyle boşanma talebinde bulundukları mahkemeye de delil olarak sunduğu bahse konu ses kaydının ayrıntıları da ortaya çıktı. Ses kaydında; tartışma sonrası evde bir süre sessizlik olduğu, ardından 5 el silah sesi duyulduğu, silahlı eylem öncesi Dr. Burcu B.K.'in ise babasına "Vur, hepsini vur" dediği belirtildi.

GELİNİN BABASI UZAK ATIŞ YAPMIŞ
Hakkında hapis cezası istenen Basri B.'nin olayda kullandığı silahla uzak mesafeden atışları yaptığı, yaralıların sağlık durumlarına ilişkin adli ve kriminal raporların yer aldığı iddianamede ayrıca ses kaydı yapan aileler hakkında ise 'ek kovuşturmaya yer olmadığına' dair ek karar verildi. Sanıklar, Trabzon 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

DHA