Edirne’de Huzur Operasyonu: 405 Bin Litre Kaçak Şarap Ele Geçirildi

EDİRNE'nin Keşan, İpsala ve Enez İlçesi'nde jandarma tarafından düzenlenen Huzur Operasyonları'nda 405 ton kaçak şarap, 12 şişe kaçak rakı ele geçirilirken,...

Edirne’de Huzur Operasyonu: 405 Bin Litre Kaçak Şarap Ele Geçirildi
A+ A-

EDİRNE'nin Keşan, İpsala ve Enez İlçesi'nde jandarma tarafından düzenlenen Huzur Operasyonları'nda 405 ton kaçak şarap, 12 şişe kaçak rakı ele geçirilirken, 2 yabancı uyruklu kadına zorla fuhuş yaptırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı. Çeşitli suçlardan aranan 7 kişi yakalanarak, adli makamlara sevk edildi.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, 9- 10 Nisan 2016 tarihlerinde, emniyet ve Keşan, İpsala ve Enez İlçe Jandarma Komutanlıkları sorumluluk bölgelerinin tamamında eş zamanlı olarak Huzur Operasyonları gerçekleştirdi. Operasyonlar sonucu Keşan İlçesi'ne bağlı Yenimuhacir Beldesi'nde, alkollü içecek üretim belgesi ve işyeri açma ve çalışma ruhsatı bulunmayan bir iş yerinde piyasa değeri yaklaşık 3 milyon lira olan 405 bin litre şarap, İpsala İlçesi'ne bağlı Turpçular Köyü'nde bir işletmede 12 şişe sahte rakı ele geçirildi.

FUHUŞ YAPTIRAN 2 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Operasyon kapsamında Enez İlçesi'ne bağlı Gülçavuş Köyü'nde bulunan bir site içerisinde, Özbekistan uyruklu 2 kadına fuhuş yaptırdıkları tespit edilerek gözaltına alınan A.B. ile H.İ.B. işlemlerinin ardından çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı. Özbek kadınlar M.U. ve U.B. ise sınır dışı edilmek üzere Edirne İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Öte yandan operasyonlarda adli makamlarca çeşitli suçlardan aranan toplam 7 şüpheli yakalanarak, adli makamlara sevk edildi.

FOTOĞRAFLI