Emekli Albay saldırısını üstlendiler !

Emekli Albay saldırısını üstlendiler !

Seçim günü eşiyle beraber saldırıya uğrayan emekli Albay Fehmi Altınbilek'in saldırganları ortaya çıktı.

Seçim günü İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde Şakir Kesebir Caddesi'nde eşi Asuman Oğuz (66) birlikte saldırıya uğrayan ve adı Albay Çetin Oğuz (67) olarak duyurulan kişinin emekli Albay Fehmi Altınbilek olduğu ortaya çıktı. Yasadışı sol bir örgüt internet üzerinden bir açıklama yaparak silahlı saldırıyı üstlendi. Fehmi Altınbilek'in ismi Kızıldere baskını ve İbrahim Kaypakkaya'nın ölümünde gündeme gelmişti.

 

7 Haziran 2015'te Şakir Kesebir Caddesi'ndeki İstanbul Jandarma Bölge Komutanlığı Nizamiyesi'nden yürüyerek çıkan Albay Çetin Oğuz (67) ve eşi Asuman Oğuz (66), motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğradı.

Saldırıda yaralanan Oğuz ve eşi, Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis, motosikletle olay yerinden kaçan 2 şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Çalışmalarda, şüphelilere ait olduğu belirlenen motosiklet, Beşiktaş Abbasağa Parkı yakınındaki çıkmaz sokakta bulundu.

Sokakta, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile Özel Harekat ve bomba imha ekipleri bir süre inceleme yaptı. Motosikletin plakası da aynı sokakta sökülmüş halde bulundu.

GERÇEK ADININ FEHİM ALTINBİLEK OLDUĞU İDDİASI

Öte yandan silahlı saldırıya uğrayan Albay Çetin Oğuz'un gerçek isminin emekli Albay Fehmi Altınbilek olduğu iddia edildi. Yasadışı sol bir örgüt, internet üzerinden yaptığı açıklamada Çetin Oğuz'un sahte isim kullandığını ve gerçek adının Fehim Altınbilek olduğunu iddia etti ve silahlı saldırıyı kendilerinin gerçekleştirdiğini açıkladı.

Örgüt, 1973'te işkencede hayatını kaybeden TİKKO lideri İbrahim Kaykapkaya'nın ölümünden Altınbilek'in sorumlu olduğunu, ayrıca Mahir Çayan ve 9 arkadaşının öldürüldüğü Kızıldere operasyonunu yöneten kişi olarak duyurdu.

Örgüt, Altınbilek'in eşinin vurulmasını ise talihsiz bir kaza olarak niteledi!