için kaldı

Eşini ''ihanet mektubu'' yüzünden öldürmüş

Eşini ''ihanet mektubu'' yüzünden öldürmüş
Güncelleme:

Bursa'da, 2 küçük çocuğunu odaya kapatıp eşini tabancayla öldüren koca, olaydan bir süre önce eşinin kendisini aldattığına yönelik bir mektup aldığı için öldürdüğünü söyledi.

Bursa'da, evinde 2 küçük kızını yan odaya kapattıktan sonra eşi Hatice E.'yi (32) tabancayla başından vurarak öldüren Cihan E.'nin (36) yargılanması sürüyor. Sanık Cihan E., olaydan bir süre önce eşinin kendisini aldattığına yönelik mektup aldığını, cinayeti bu nedenle işlediğini iddia etti.

Olay, İnegöl ilçesinde 21 Mayıs 2017 tarihinde meydana geldi. Hasanpaşa Mahallesi'nde oturan Cihan E. saat 07.00 sıralarında, ailevi nedenlerden dolayı eşi Hatice E. ile tartıştı. Gürültü üzerine kalkan kızlarını oturma odasında götürüp kapıyı üzerlerine kapatan Cihan E., daha sonra ruhsatsız olduğu belirtilen tabancası ile yatak odasında bulunan eşi Hatice E.'yi, başına yakın mesafeden ateş ederek öldürdü.

Cinayet sonrası cep telefonu ile aynı mahallede oturan akrabalarına haber veren Cihan E., tabancayı dereye atıp jandarmaya teslim oldu. Bu sırada gelen Cihan E.'nin akrabaları, oturma odasında oynayan ve yaşananlardan haberdar olmayan çiftin 5 yaşındaki S. ve 3 yaşındaki E. adlı kızlarını evden uzaklaştırdı.

Hatice E.'nin cansız bedeni ise otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Tutuklanan Cihan E. hakkında dava açıldı.

DAVA SÜRÜYOR

Tutuklu sanık, İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden hakim karşısına çıkarıldı.

Sanık Cihan E., ifadesinde olay gününden önce eşinin kendisini aldattığına yönelik mektup geldiğini, o nedenle bir anlık sinirle eşini öldürdüğünü öne sürdü.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına, duruşmanın ise 14 Mayıs 2019 tarihine ertelenmesine karar verdi.

DHA