Eski eşini sevgilisine vurdurtmuştu! Gelen mesaj şoke etti

Eski eşini sevgilisine vurdurtmuştu! Gelen mesaj şoke etti

Adana'nın Ceyhan ilçesinde boşandığı ancak birlikte yaşadığı eşi Ömer Ç.'yi, sevgilisine tabancayla vurdurtan Gizem Y. ve sevgilisi tutuklandı.

3 Mart Çarşamba günü Ceyhan ilçesi, Şahin Ö. Mahallesi Mimar Sinan Caddesi'ndeki bir apartmanda meydana gelen olayda, evinde oturan Ömer Ç. (33), zilin çalması üzerine kapıyı açtı. Kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından tabanca ile ateş edilmesi sonucu yaralandı. Saldırgan olay yerinden kaçtı. Boşandığı ancak birlikte yaşadığı Gizem Y. (30) ve çocuğunun gözleri önünde vurulan Ç. hastaneye kaldırıldı.

Olayla ilgili inceleme başlatan polis, Gizem Y.'ı ifadesine başvurmak üzere emniyete götürdü. Suçunu itiraf eden Gizem Y., bir süredir birlikte olduğu Şıhmüslüm Kavut'un (26) 2 yıl önce boşandıkları ancak birlikte yaşadıkları eşi Ömer Ç.'yi vurduğunu söyledi. Bunun üzerine Şıhmüslüm Kavut da gözaltına alındı.
Ömer Ç.’yi öldürmek için iki sevgilinin plan yaptıkları belirlendi. Şıhmüslüm Kavut'un sevgilisine "Saat 21.00 gibi geleceğim, kapıyı sen açma" mesajı attığı öğrenildi. Olayın gerçekleştiği sırada zilin çalması üzerine her zaman kapıya yönelen Gizem Y., kapıyı Ömer Ç.’nin açmasını istedi. Ç. kapıyı açtığı an saldırgan tarafından tabancayla saldırıya uğradığı ortaya çıktı. Gizem Y. azmettirici olmaktan, sevgilisi ise "Adam öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklandı.

Bu arada, Adana Şehir Hastanesi'nde tedavisi süren Ömer Ç.’nin hayati tehlikeyi atlatamadığı bildirildi.