Eski nişanlısının asit attığı genç kızdan kötü haber

Eski nişanlısının asit attığı genç kızdan kötü haber
Güncelleme:

Hatay'ın İskenderun ilçesinde okuldan eve giderken eski nişanlısının yüzüne asit benzeri bir sıvı attığı 17 yaşındaki Berfin Ö.'nün, gözünü kaybetme tehlikesi olduğu belirtildi.

Olay, 15 Ocak günü Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Buluttepe Mahallesi 390. Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre, okuldan çıkıp evine doğru giden Berfin Ö.'nün (17) yolu bir kişi tarafından kesildi. Şahıs, Berfin Ö.'nün yanına yaklaşarak elindeki pet şişeden yüzüne asit benzeri yakıcı bir sıvı atıp kaçtı. Atılan yanıcı sıvıyla yüzü ve boynundan aşağısı tamamen yanan genç kız, acılar içinde bağırmaya başladı. Çevredeki vatandaşların sağlık ekiplerini çağırması üzerine genç kız hastaneye kaldırıldı. Yakıcı sıvadan olayı genç kızın montu ve kazağı dahi erimişti.

YÜZÜ VE BOYNU TAMAMEN YANDI 

Genç kız, ilk müdahalenin ardından Adana Şehir Hastanesi'ne sevk edildi. Bu arada genç kızın yüzünün ve boynundan aşağısının tamamen yandığı belirlendi.

GÖZÜNÜ KAYBEDEBİLİR 

Öte yandan Adana Şehir Hastanesi'ne getirilen genç kızın tedavisi sürüyor. Gözünü kaybetme tehlikesi bulunan genç kızın yüzünde ve vücudunun çok yerinde aşırı yanık olduğu için yüzü sarıldı. Yapılan tedaviden sonra genç kızın bir seri estetik ameliyatları geçirmesi gerektiği öğrenildi.

SALDIRGAN ESKİ NİŞANLISI ÇIKMIŞTI

Berfin Ö.'nün ifadesinde, saldırıyı ayrıldığı nişanlısı Ozan Ç.'nin gerçekleştirdiğini söylemişti. Eski nişanlı, düzenlenen operasyonla gözaltına alınmıştı. Berfin Ö.'nün kendisinden ayrıldığı için saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen Ozan Ç., emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Etiketler iskenderun asit