Evden çıkmasını isteyen ev sahibini bıçakladı

Evden çıkmasını isteyen ev sahibini bıçakladı

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde kiracı, evden çıkmasını isteyen ev sahibini sokak ortasında bıçakla yaraladı.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde S.K., evden çıkmasını istediği kiracısı M.O. tarafından sokak ortasında bıçakla yaralandı.

Olay, dün gece Kızılpınar Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, S.K., kira sözleşmesi biten ve 3 ay süre verdiği kirası M.O.'dan evini boşaltmasını istedi. İkili arasında çıkan tartışma araya girenler tarafından önlendi.

Dün gece işten gelen S.K., otomobilini park edip indikten sonra yanına gelen kiracısı M.O. ile yine tartıştı. Tartışma sırasında M.O., yanında taşıdığı bıçakla, ev sahibini bacağından ve kolundan yaralayıp, olay yerinden kaçtı. S.K. kanlar içinde yığılırken, ilk müdahaleyi çevrede bulunanlar yaptı.

İhbarla bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ambulansla Çerkezköy Devlet Hastanesi'ne kaldırılan S.K., tedaviye alındı.

Polis, kaçan M.O.'yu evinde olayda kullandığı bıçak ve bir de döner bıçağı ile birlikte gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen M.O., çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Kiracısı tarafından bıçaklanan S.K., "Olaydan kısa bir süre önce babam kiracımıza evden çıkması için 3 ay süre verdi. Kendisi babama 'ben evden çıkmayacağım. İstediğin avukata ver' diyerek tehditler savurmuş. Olay gecesi aracımı garaja koyduktan sonra kiracım pusu kurup karanlıktan faydalanarak bıçakla üstüme saldırdı. 'Seni öldüreceğim' diyerek bağırmaya başladı. Kolumu göğsüme koymasaydım belki de şu an hayatta olmazdım. Çevredeki vatandaşlar olmasa beni öldürecekti" dedi.