Monaco - Beşiktaş: 1-2
Kasko sigortasında flaş gelişme
Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu

Evi söndürmeye gelen itfaiyeye ateş açtılar

Şanlıurfa'da hasımlarının evini ateşe veren şahıslar, itfaiye ve jandarma ekiplerine ateş açtı.

Evi söndürmeye gelen itfaiyeye ateş açtılar
A+ A-

Şanlıurfa'nın bir kişinin yaşamını yitirdiği arazi kavgasının ardından çıkan olaylarda hasımlarının evini ateşe veren 3 şüphelinin tutuklanması, gerginliğe yol açtı. Hasımlarının evini kundaklayan şüphelilerin yakınları, yangını söndürmeye giden itfaiye ve jandarma ekiplerine ateş açtı. Olayda bir itfaiye eri yaralandı.

Merkez ilçe Eyyübiye'ye bağlı Uğurlu Mahallesi'nde geçen yıl Aralık ayında, aralarında arazi anlaşmazlığı bulunan Alpak ile Altun aileleri arasında çıkan silahlı kavgada 50 yaşındaki Mehmet Alpak öldü. Kavganın ardından çıkan olaylarda 30'a yakın ev ateşe verildi. Olaylara karıştığı tespit edilen İbrahim A., Musa D. ve Abdulkadir D., bugün çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Şüphelilerin tutuklanması, mahallede yine gerginliğe yol açtı. Tutuklanan 3 şüphelinin yakınları, gece geç saatlerde İsa Altun'nun evini, benzin döküp ateşe verdi. Canlarını zor kurtaran Altun ailesinin fertlerinin ihbarı üzerine jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Evi söndürmeye gelen itfaiye ateş açtılar

Olay yerine giden itfaiye ve jandarma ekiplerine Alpak ailesinin fertleri tarafından pompalı ve uzun namlulu tüfeklerle ateş açıldı. Olayda, Faruk Dağlı isimli itfaiye eri yaralandı. Dağlı, mesai arkadaşları tarafından ambulansla Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedaviye alındı.

Bunun üzerine bölgeye takviye jandarma ekipleri sevk edildi. Zırhlı araçlarla Uğurlu Mahallesinde güvenlik önlemi alan jandarma, her iki grubu karşı karşıya getirmemek için barikat oluşturdu. Yanan ev ise bir başka itfaiye ekibi tarafından söndürüldü.