Genç kadına takside tecavüz iddiasında kadının ifadesi ortaya çıktı

Geçtiğimiz Kasım ayında İstanbul’da bir eğlence mekânından çıktıktan sonra taksiye binen genç kadın, şüpheli şoför Fatih K. tarafından tecavüze uğradığını iddia etmişti. Genç kadının ifadesi ortaya çıktı.

Genç kadına takside tecavüz iddiasında kadının ifadesi ortaya çıktı
A+ A-

 Müşteki kadının iddiaları üzerine başlatılan soruşturma kapsamında şüpheli taksici hakkında hapis cezası istendi. Gelen son dakika bilgisine göre; olayla ilgili genç kadın ifadesinde, yolda gittikleri sırada taksicinin aracı durdurduğunu ve kendisini arka koltuğa geçirerek burada tecavüz ettiğini ileri sürdü.

Sabah gazetesinden Sema Alim Dalgıç'ın haberine göre İstanbul'da bir eğlence mekânından çıktıktan sonra taksiye binen genç kadın, şüpheli şoför Fatih K. tarafından tecavüze uğradığını iddia etti. Müşteki kadının iddiaları üzerine başlatılan soruşturma kapsamında şüpheli taksici hakkında iddianame düzenlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, müşteki Y.S.'nin ifadesine yer verildi. İddianamede 32 yaşındaki genç kadının yaşadıkları şöyle anlatıldı: Geçtiğimiz Kasım ayında arkadaşları ile birlikte Beyoğlu'nda bir eğlence mekânından çıktı. Gece saat 01:00-01:30 sıralarında arkadaşı kendisini yakında bulunan bir ticari taksiye bindirdi. Yolda ilerledikleri sırada taksi şoförü olan 40 yaşındaki şüpheli Fatih K. bir şey isteyip istemediğini sordu. Bunun üzerine genç kadın hayır dedi. Şüpheli bir süre sonra ön yolcu koltuğunda oturan müştekiyi elle taciz etmeye başladı. Alkollü olduğu için tam olarak durumlarını anlamadığını ileri süren müşteki, daha sonra şüphelinin aracı durdurduğunu ve arka koltuğa geçirdiğini, şüphelinin de yanına oturduğunu, alkollü olduğu için ve şüphelinin elleriyle bileklerini tutarak karşı koymasını engellediğini, şüphelinin kendisine tecavüz ettiğini ileri sürdü.

Ardından şüpheli tarafından taksiden indirildiğini ve yanındaki cep telefonunu, cüzdanını ve paralarını alarak kaçtığını iddia etti. Bu esnada yoldan geçmekte olan bir başka ticari araca binerek şüpheliyi takip etmeye çalıştıklarını, ancak Fatih K.'nin aracını trafikte gözden kaybettiklerini ileri sürdü ve şüpheliden şikâyetçi oldu.

İDDİALARI REDDETTİ

Şüpheli Fatih K. alınan savunmasında, iddia edilen olayların hiçbirinin yaşanmadığını, üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini ileri sürdü. İddianamede, müştekinin Beyoğlu ilçesinde bindiğini iddia ettiği şüpheli ticari taksinin tespiti ile ilgili olarak güvenlik kamerasının incelendiği belirtildi. Kamera görüntülerine göre, genç kadının gece 01:00'da ticari taksiye bindiği ve taksi şoförünün Fatih K. olduğu tespit edildi.

TANIK TAKSİCİ DOĞRULADI

İddianamede ayrıca Y.S.'nin adli muayene raporuna da yer verildi. Raporda müştekinin yaralanmasının basit tıbbi müdahaleyle giderilebilir şekilde yaralandığı belirtildi. İddianamede ayrıca, müştekinin şüpheli tarafından araçtan indirildikten sonra yoldan geçmekte olan ve şüpheli aracı takip etmek için bindiği ticari taksi şoförü tanık E.G.'nin de ifadesine yer verildi. Tanık taksici ifadesinde, Gece saatlerinde bir müşteriyi bıraktıktan sonra ismini sonradan öğrendiği müşteki Y.S.'yi ticari taksisine bindiğini ve öndeki aracı takip etmesini istediğini, daha sonra yol üzerinden sola döndüklerinde aracı göremediklerini, müştekinin saldırıya uğradığını beyan etmesi üzerine müştekiyi karakola götürdüğünü ifade etti.

 

Sabah