Flaş iddia: Pazartesi günü istifa edecek
Kılıçdaroğlu'ndan sürpriz ''erken seçim'' teklifi
Avrupa'nın dört bir yanında PKK'ya göz yumuluyor

Genelkurmay Karargahı'nda esrarengiz ceset

15 Temmuz darbe girişiminde Genelkurmay Başkanlığı'nda ölü bulunan sivilin sırrı çözülemedi.

Genelkurmay Karargahı'nda esrarengiz ceset
A+ A-

15 Temmuz darbe girişimi sırasında cuntacıların merkezi Akıncılar Üssü’nde çıkan 3 sivilin yanı sıra Genelkurmay Başkanlığı’nda ölü bulunan sivilin sırrı hala çözülemedi.

FETÖ'nün kalkıştığı 15 Temmuz darbe girişimi sırasında cuntacıların merkezi Akıncılar Üssü’nde çıkan 3 sivilin yanı sıra Genelkurmay Başkanlığı’nda ölü bulunan sivilin sırrı hala çözülemedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen darbe girişimine ilişkin soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

KARARGAHIN BAHÇESİNDE BULUNDU
Genelkurmay Başkanlığı’nın bahçesinde 16 Temmuz sabahı sivil bir ceset tespit edilmişti. Olay yeri incelemede görevlendirilen savcılar ve polisler, bulunan cesedi morga kaldırdı. Yapılan aramalarda ceset sahibinin kimliği de aynı bölgede ele geçirildi. Adli Tıp Kurumu Morguna götürülen cesedin Ankara doğumlu 46 yaşındaki Y.Ç.’ye ait olduğu tespit edildi.

İMAM İHTİMALİ…
Polis olayla ilgili soruşturmayı yürütürken Y.Ç.’nin görevi, bağlantıları ve irtibat noktalarını araştırmak için düğmeye bastı. Cesedi hiç kimse almaya gelmezken, söz konusu kişinin darbecilere direnen halktan biri olmadığı ancak Akıncılar Üssü’nde yakalanan imamlar gibi görevlendirilmiş bir ‘imam’ olma ihtimali değerlendiriliyor.

AİLESİNE ULAŞILAMIYOR
Soruşturma birimlerinin Y.Ç.’nin ailesi ve yakın akrabalarına ulaşmaya çalıştığı bunun yanı sıra üzerine kayıtlı telefon hatları ile o gece Genelkurmay’daki HTS kayıtlarını da araştırdığı kaydedildi.