Giresun'da kaybolan kız çocuğu bulundu

 Giresun'un Bulancak ilçesinde yaylada kaybolan 11 yaşındaki kız çocuğu bulundu. Küçük kızın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Bulancak Kaymakamı Ali İkram Tuna, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu sabah arama çalışmalarını sürdüren jandarma ekiplerince 11 yaşındaki Elif Akbayrak'ın bölgede sağ bulunduğunu söyledi.

Akbayrak'ın sağlık durumunun iyi olduğunu ifade eden Tuna, "Her şey yolunda. Hiçbir sorun yaşamamış. Sadece biraz acıktığını ve korktuğunu söylemiş." dedi.

Tuna, Elif Akbayrak'ın sağlık kontrolleri için Bulancak Devlet Hastanesine getirileceğini kaydetti.

TABURCU EDİLDİ

Kontrollerinde herhangi bir sağlık sorununun bulunmadığı belirlenen Akbayrak, tedavisinin ardından taburcu edildi.

Öte yandan, Giresun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, korktuğu için boş bir eve sığınan Akbayrak'ın, arama yapan ekipleri görerek yanlarına gittiği belirtildi.

Olayın haber alınmasının ardından bölgeye AFAD, AKUT ve JÖH birliklerinin yönlendirildiği ifade edilen açıklamada, yaklaşık 28 saat çalışmaların aralıksız sürdürüldüğü vurgulandı.

Açıklamada, 96 personelin katıldığı arama çalışmalarında küçük kız çocuğunun bu sabah saatlerinde bulunduğu anımsatılarak, şunlar kaydedildi:

"Kayıp kız çocuğu Elif Akbayrak, bu sabah saat 05.00 sıralarında arama yapılan bölgedeki tepenin ters istikametinde boş bir ev içinde sağlık durumu iyi şekilde bulunmuştur. Yapılan ilk mülakatta korktuğundan dolayı boş bir eve sığındığını, arama yapan ekipleri görünce kendisinin evden çıkarak yanlarına gittiğini beyan etmiş olup, akrabalarına teslim edilmiştir."

Bulancak ilçesine bağlı Aydındere beldesi Semen yaylasında 24 Temmuz Cuma akşamı kaybolan 11 yaşındaki Elif Akbayrak'ın ailesi jandarmaya başvurmuş, bunun üzerine bölgede arama çalışması başlatılmıştı.

AA

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News