ABD'den ikinci ''Öcalan'' açıklaması
Kulislerden sızan Gökçek iddiası: AK Parti'den istifa edip MHP'ye geçecek
İstifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan ilk açıklama

Hani'deki Bomba Yüklü Tankerle Saldırı Ardından Hava Destekli Operasyon (3)

Uzman çavuş Sezgin Burak Cantürk ile birlikte şehit düşen 23 yaşındaki Uzman Çavuş Halis Uysal için de Diyarbakır Asker Hastanesi'nde uğurlama töreni...

Hani'deki Bomba Yüklü Tankerle Saldırı Ardından Hava Destekli Operasyon (3)
A+ A-

İKİNCİ ŞEHİT TÖRENLE UĞURLANDI

Uzman çavuş Sezgin Burak Cantürk ile birlikte şehit düşen 23 yaşındaki Uzman Çavuş Halis Uysal için de Diyarbakır Asker Hastanesi'nde uğurlama töreni düzenlendi. Törene Vali Hüseyin Aksoy, askeri erkanların yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Emniyet Müdürü Adnan Taşdan ile şehidin yakınları katıldı. Törene şehidin Ankara Çevik Kuvet Şube Müdürlüğü'nden geçici görevle Diyarbakır'a gönderilen polis memuru kuzeni Tamer Can'da katılarak kuzenini uğurladı. Şehit Halis Uysal'ın ambulanstan alınan cenazesinin katafalka bırakılmasıyla başlanan törende şehidin özgeçmişi okundu.

Şehit Uysal'ın Fatma Uysal ile nikah kıydığı ve Ağustos ayında düğün yapmayı planladığı öğrenildi. Şehit Uysal'ın naaşı okunan duaların ardından uçakla memleketi Mersin'in Anamur İlçesi'ne uğurlandı.

2 TON BOMBA TUZAKLAMIŞLAR

Bu arada Hani'de PKK'lıların saldırıda kullanılan tankere yaklaşık 2 ton patlayıcı tuzakladıkları belirlendi. Güvenlik güçleri olay yerinde detaylı inceleme yaparak delileri topladı.

FOTOĞRAFLI