Hemşire Şevval'in şüpheli ölümü

Hemşire Şevval'in şüpheli ölümü
Güncelleme:

Elazığ'da, evinde ölü bulunan 25 yaşındaki hemşirenin, yaklaşık 3 hafta önce işinden istifa ettiği öğrenildi. Genç kadının vücudunda yüksek dozda kas gevşetici olduğu tespit edildi.

Elazığ’da tek başına yaşayan ve Adana’daki ailesini ziyarete gitmek için 29 Kasım’da bilet alan hemşire Şevval Gazel B.’den haber alamayan ailesi, arkadaşlarını arayarak durumu bildirdi. B.’nin Zafran Mahallesi’ndeki evine giden arkadaşları, kapı açılmayınca çilingir çağırdı. Çilingire kapıyı açtıran arkadaşları, eve girdiklerinde B.’nin kapıya yakın yerde hareketsiz yatarken buldu.

İhbar üzerine eve polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gelen sağlık ekibi, B.’un yaşamını yitirdiğini belirledi. B.’nin cenazesi, otopsi yapılmak üzere çalıştığı hastanenin morguna kaldırıldı.

VÜCUDUNDA AŞIRI DOZDA KAS GEVŞETİCİ TESPİT EDİLDİ

Olaydan bir gün önce arkadaşına damar yolu açtırarak eve gittiği ortaya çıkan B.'nin yapılan otopsisinde vücuduna aşırı dozda kas gevşetici enjekte ediliği tespit edildi.

B.'nin, çalıştığı Fırat Üniversitesi Hastanesi’nden 22 gün önce istifa ettiği ve 3 ay önce de erkek arkadaşından ayrıldığı belirtildi. Yalnız yaşayan ve ‘kızım’ dediği bir köpeği bulunan B.’un depresyona girdiği ve bu nedenle Adana’ya ailesinin yanına gitmek istediği öğrenildi.

SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Hemşire B.’nin yaklaşık 1 hafta gittiği diyetisyendeki görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntüde B., tatlı, kola ve cips bağımlılığı olduğunu ve diyete başladığından beri 15 kilo verdiğini söylüyor. B.’un ‘kızım’ dediği ve evde yanında bulunan köpeği de, yakınlarına teslim edildi.

B.'un cenazesi defnedilmek üzere ailesi tarafından Adana'ya götürüldü.

DHA

Etiketler elazığ hemşire