İkiz bebekleri kaza ayırdı !

İkiz bebekleri kaza ayırdı !

Zonguldak'ta tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelen ikizlerden Doğa Aydın hayatını kaybetti.

Zonguldak’ta, 48 yaşındaki Emine ve 50 yaşındaki Metin Aydın çiftinin 8 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelen ve doktor kontrolü dönüşünde geçirdikleri kazada ölen 42 günlük ikizlerinden Doğa Aydın toprağa verildi. Bebeğin kazada yaralanan anne ve babası cenazeye katılamadı.

Dün akşam saatlerinde Zonguldak- Ankara Karayolu’nun Eceler Köyü mevkisinde meydana gelen kazada, 72 yaşındaki Bayram Ali Sayın yönetimindeki 67 NS 335 plakalı otomobil, sürücüsünün kontrolünden çıkıp karşı şeride geçerek, Yaşar Pulat yönetimindeki 67 AD 420 plakalı hafif ticari araçla çarpıştı. Otomobil sürücüsü Bayram Ali Sayın olay yerinde, diğer araçta bulunan ikiz bebeklerden 42 günlük Doğa Aydın ise kaldırıldığı Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde hayatını kaybetti. İkizlerden Ilgın bebek, annesi Emine ve babası Metin Aydın ile birlikte toplam 7 kişi yaralandı.

8 YIL SONRA TÜP BEBEK

Emine ve Metin Aydın’ın 8 yıl sonra Ankara’da özel hastanede tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelen ikizlerinden Doğa bebeğin cenazesi, yakınları tarafından hastanemorgundan alındı. Kozlu İlçesi Güney Mahallesi’ndeki mezarlıkta kılınan cenaze namazına Doğa bebeğin 5 yakını katıldı. Hastanede tadvileri süren anne ve babası ise katılamadı. Doğa bebeğin cenazesi, cenaze namazı kılınmasından sonra toprağa verildi.

Metin Aydın’ın kardeşi Kebire Sönmez, ağabeyi ile yengesinin 8 yıl önce evlendiklerini ve yıllar sonra tüp bebek tedavisiyle çocuk sahibi olduklarını söyledi. Kazanın, Ankara’da doktor kontrolünden dönüşte meydana geldiğini belirten Kebire Sönmez, "İkiz bebeklerimiz kızdı. Ölen bebeğimizde bir sorun vardı. Onun için gitmişlerdi. Ancak kaza onları ayırdı. Çok üzgünüz" dedi.