''İlişki sırası bende'' deyip sevgilisini öldüren kadına müebbet hapis istendi

''İlişki sırası bende'' deyip sevgilisini öldüren kadına müebbet hapis istendi

Ankara'da Önder Ç., bir süre önce eşi Seher Ç. ve sevgilisi Gülyeşim K. ile birlikte yaşamaya başladı. Gülyeşim K., ilişkiye girmek için kendisine söz vermesine rağmen eşinin odasına giden sevgilisi Önder Ç.'yi bıçaklayarak öldürdü. Uyuşturucunun etkisinde olduğu söyleyen kadın hakkında müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Ankara Başkent’te Önder Ç., 16 Aralık 2020'de 2 çocuğunun annesi Seher Ç. ve sevgilisi Gülyeşim K. ile birlikte yaşadığı Pursaklar Ayyıldız Mahallesi, Mithatpaşa Sokak’taki evinde göğsünden bıçaklandı. Eşinin ihbarı üzerine adrese gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Ç., doktorların müdahalesine karşın kurtarılamadı. Ç.'yi, eşi Seher ile birlikte yaşadığı sevgilisi Gülyeşim K.'nin öldürdüğü belirlendi. Polis tarafından gözaltına alınan Gülyeşim K., savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

'SEHER'İN ODASINA GİDİNCE ÖFKELENDİM’
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yürütülen soruşturmanın ardından Gülyeşim K. hakkında 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezası istemiyle iddianame düzenledi. İddianamede ifadesine yer verilen 2 çocuk annesi Gülyeşim K., Ç. ile yaklaşık 12 yıllık ilişkileri olduğunu belirterek, "Ç.'nin eşi Seher ilişkimizi öğrenince eşime söyledi. Ben de boşanmak zorunda kaldım. Sonra üçümüz birlikte yaşamaya başladık. Olay gecesi, uyuşturucu kullandıktan sonra Önder'e birlikte olmak istediğimi söyledim. Önder, eşi Seher ile birlikte olduktan sonra yanıma geleceğini söyledi. Sonra Önder ile birlikte yürüyüşe çıktık. Bana ilişki konusunda söz verdi. Eve döndüğümüzde odasına gidip uyumak istediğini söyledi. Bu sırada Seher de 'Ben de Önder ile birlikte olmak istiyorum' dedi. Önder’in odasına girip kapıyı arkadan kilitledim. Seher kapıyı zorlayınca, 'ayağım acıdı' diye bağırması üzerine Önder bana yumrukla vurdu. Önder daha sonra odadan çıkarak Seher'in odasına gitti. Ben de öfkelenerek mutfağa giderek ekmek bıçağını alarak salonda beklemeye başladım. Önder geldiğinde korkutmak amaçlı bıçağı havaya kaldırdım. Sonra tekrar mutfağa gittiğimde bıçağın üzerinde kan gördüm. Uyuşturucunun etkisiyle tam olarak ne olduğunu hatırlamıyorum. En son Önder’in yerde yattığını hatırlıyorum. Evden çıkıp Pursaklar Polis Merkezi’ne giderek teslim oldum" diye konuştu.

'EŞİMİ ÇOK SEVDİĞİM İÇİN KABUL ETTİM'
Şikayetçi Seher Ç. ise 19 yıldır evli olduğunu, 2 çocuğunun babası Önder Ç.’nin, Gülyeşim K. ile ilişkisini öğrendikten sonra eşini çok sevdiği için bırakamadığını ve bir süre sonra eşi ve sevgilisiyle birlikte yaşamayı kabul ettiğini söyledi. Olay gecesi ise Gülyeşim K.’nin ilişkiye girme tartışması sonrası eşini öldürdüğünü, şikayetçi olduğunu söyledi. Adli Tıp Kurumu’ndan alınan rapora da yer verilen iddianamede Önder Ç.'nin, göğüs bölgesine aldığı bir bıçak darbesiyle öldüğünün belirlendiği anlatılarak, şüphelinin 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapisle cezalandırılması talep edildi. Sanık Gülyeşim K., iddianameyi kabul eden Ankara 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

DHA

Etiketler ankara cinayeti