İnşaatta çalışan öğretmen 22. kattan düşerek öldü

İnşaatta çalışan öğretmen 22. kattan düşerek öldü
Güncelleme:

Samsun'da ataması yapılmadığı için bir inşaatta çalışan öğretmen dış cepheye kurulan asansörün montajının yapılmadan çalıştırılması üzerine çalıştığı inşaatın 22. katından düşerek hayatını kaybetti.

AA'nın aktardığına göre Beypınar Mahallesi'nde bir inşaatın 22. katında çalışan O.Ç., iddiaya göre, dış cephe kaplamalarını yapmak için kurulan asansörün montajının yapılmadan çalıştırılması üzerine platformla birlikte zemine düştü.

İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri Çelik'in olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. O.Ç.'in cenazesi olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi: Ataması yapılmayan bir öğretmendi

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi'nin paylaştığı bilgiye göre O.Ç., ataması yapılmayan bir İngilizce öğretmeniydi.

İSİG Meclisi'nin O.Ç.'le ilgili duyurusu şöyle:

"50 yaşında, ingilizce öğretmeni. Samsun Atakum'da boyacı olarak çalıştığı inşaatın 22.katından yük asansörü ile birlikte düşerek hayatını kaybetti. Ataması yapılmamıştı, özel okulda çalışıyordu, işsiz kalınca inşaatlarda çalışmaya başlamıştı. 1 çocuk babası, Afyonlu."