İnternette ''doğmamış'' bebek pazarlığı

İnternette kurulan bir platformda doğmamış bebek için sanal pazarlık yapılıyor.

A+ A-

Türkiye dünyaya getirdikleri bebeklerini satan anneleri daha önce görmüştü ancak doğmamış çocuğunu pazarlayanlar dehşete düşürdü. Evlilik dışı dünyaya gelen bebeklerini sanal ortamda satmaya çalışan anne adaylarının buluştuğu internet sitesi kapatılınca site sahipleri yeni bir site daha kurdu. ( Bu iğrenç pazarlığın bir parçası olmamak için Haber3.com olarak site adreslerini paylaşmamaktayız. )

Çoğunluğu gençlerden oluşan kadınların verdiği ilanlar okuyanları dehşete düşürdü.

Akşam gazetesinden Bülent Şanlıkan'ın haberine göre sitenin kurucusu olduğunu ifade eden kişinin sitenin başında ‘hukuksal olarak bu sitede kesinlikle ticari amaçlı yardımlaşma ya da çocuk ticareti yapmak yasaktır’ yazısı dikkat çekiyor. Ailelerin kendisine vermiş olduğu hizmetten dolayı teşekkür ettiğini anlatan site yöneticisi, “Üç beş aile bana ulaştı dualar etti, teşekkür etti. Nasıl olmuşsa evlat sahibi olmuşlar” diyor.

Site yöneticisi, bir kadının kendisini arayarak dolandırıldığını belirtmesi üzerine üç maymunu oynuyor. Pazarlıklardan sözde habersiz site yöneticisinin kullanıcıları dolandırıcılara karşı uyararak, ‘Allah korkusu bilmez şerefsizlere lütfen dikkat edin’ demesi de dikkat çekiyor.

İşte internet sitesindeki kan donduran ilanlardan bazıları:

- “19 yaşındayım 2 aylık hamileyim. Ailemin haberi yok bebeği vermek istiyorum bana “…@gmail.com” adresinden ulaşabilirseniz sevinirim. Aile güvenilir olursa sevinirim aldıracaktım kıyamadım” 

-“… Üniversitesi… Bölümü öğrencisiyim 6,5 aylık hamileyim erkek cinsiyeti. Bakacak durumum yok burs ile okuyorum düşünüyor iseniz mail adresim…@icloud.com” 

 - “5 aylık erkek bebeğe hamileyim eşimden ayrıldım ve ben bu çocuğu istemiyorum doğduğunda bakacak kimsem yok ve çalışmak zorundayım” 

- “Bebeğimi evlatlık vermek istiyorum hiçbir maddi beklentim yok.” 

Akşam