İstanbul'da 5 katlı binada korkutan yangın

İstanbul'da 5 katlı binada korkutan yangın
Güncelleme:

İstanbul Ümraniye'de 5 katlı binanın en üst katında çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Dizüstü bilgisayarın şarj adaptörünün patlaması sonucu çıkan yangında, 1'i çocuk 3 kişi dumandan etkilendi.

Yangın, saat 08.00 sıralarında İstiklal Mahallesi Şair Nesimi Sokak üzerindeki 5 katlı binanın en üst katında çıktı. Habil K., Süreyya K. ve küçük kızları Nisanur K.'nin yaşadığı dairede iddiaya göre dizüstü bilgisayarın şarj adaptörü büyük bir gürültüyle patlayarak yangın çıkmasına neden oldu. Dumanları fark eden aile durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Binanın birinci katında oturan Erdal B. ise en üst kata çıkarak alevleri söndürmeye çalıştı. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Anne, baba ve kızları ile bina sakinleri tahliye edildi. Dumandan etkilenen Baba Habil K., Anne Süreyya K. ile kızları Nisanur K. ambulansta tedavi altına alındı. Yangın ekiplerin çalışması sonucu kısa sürede söndürüldü. 

Bir bina sakini, "Sabah saat 08.30'da çok hızlı bir şekilde kapılarımıza vurularak uyandırıldık. Ne olduğunu bilmiyorum. Şu anda sinirlerim de gerçekten çok bozuk. Geçmiş olsun diyecek bir şey yok. Doğalgaz diyorlar ama bilmiyorum" dedi. 

DHA