İstanbul’da bu yollar 2 gün kullanılamayacak

İstanbul’da bu yollar 2 gün kullanılamayacak

Türkiye'ye gelen ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden için bazı yollar bugün saat 17.00’den 23 Ocak Cumartesi günü saat 18.00’e kadar trafiğe kapatıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın 21–23 Ocak 2016 tarihleri arasında gerçekleştireceği İstanbul ziyareti sebebiyle 21.01.2016 saat 17.00’den 23.01.2016 saat 18.00’e kadar Beşiktaş ilçesinde trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergâhlar şöyle:

Saray Caddesi’nden Conrad Otel istikameti (Yıldız Hamidiye Camii önü),

Barbaros Bulvarı’ndan Saray Caddesi istikameti Mehmet Ali Bey Sokak kesişiminden (Ertuğrul Tekke Camii yanı), araç trafiğine kapatılacaktır.

Alternatif Yollar;

Serencebey Yokuşu Caddesi’nden Saray Caddesi’ne gelen akım Müvezzi Caddesi istikametine,

Barbaros Bulvarı istikametinden Saray Caddesi’ne gitmek isteyen araç sürücüleri ise Serencebey Yokuşu Caddesi veya Çırağan Caddesi istikametine yönlendirilecek.

GÖRÜŞMELERE BAŞLADI

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Meclis'te temsil edilen siyasi partilerin temsilcileriyle görüşüyor.Biden, dün gece geldiği İstanbul'da Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Halkların Demokratik Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nden milletvekilleriyle görüşüyor. Biden, siyasi parti temsilcilerinin ardından sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve gazeteciler ile de görüşecek.Biden'ın programında Cumartesi günü de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşme de var. ABD Başkan Yardımcısı'nın Erdoğan ve Davutoğlu görüşmelerinde, Suriye sınırını kapatma çalışmaları konusunda yardım etmek üzere Türkiye'ye ilk kez sınırda kullanılabilecek teknoloji sağlama konusunun da ele alınması bekleniyor.Sınır güvenliğinin özellikle IŞİD'in erişiminin bulunduğu son bölge olan 98 kilometrelik alanı, IŞİD'in erişimine kapatma hedefiyle güçlendirilmesi hedefleniyor. ABD kaynaklarına göre, IŞİD'in kaçakçılık ve örgüte katılımlar için geçiş amaçlı kullandığı bu alanın kapatılması, IŞİD'in zayıflaması adına büyük önem taşıyor.

Biden Abadi ile Irak'taki Türk askerlerini konuştu

Biden, TÜrkiye'ye gelmeden önce Davos'ta Irak Başbakanı Haydar Abadi ile görüştü. Beyaz Saray tarafından iki liderin İsviçre'nin Davos kentinde düzenlediği buluşmaya ilişkin yapılan açıklamada, "Başkan yardımcısı, Irak'ın kuzeyindeki Türk askerleri konusunda Irak ve Türkiye arasında diyalog çağrısı yaparken, ABD'nin Irak'ın bağımsızlığına ve toprak bütünlüğüne saygı duyduğunu yineledi" denildi.