İstanbul'da kadın cinayeti; bıçakladı, tahliye oldu, öldürdü

İstanbul'da kadın cinayeti; bıçakladı, tahliye oldu, öldürdü
Güncelleme:

İstanbul'da yeni gün yine bir kadın cinayetiyle başladı. Genç kadının cansız bedeni, yanındaki bebeğinin yanında bulunurken genç annenin dini nikahlı eşi tarafından katledildiği ortaya çıktı.

İstanbul Ümraniye'de M.D., konuşmak için gecekondunun penceresine çağırdığı dini nikahlı eşi F.Ç.'i bıçaklayarak öldürdü. Genç kadının cesedi, yanında bebeği ile birlikte sabah ailesi tarafından kanlar içinde bulunurken, F.Ç.'in yaklaşık 4 ay önce de M.D. tarafından bıçaklandığı belirtildi.

Olay, Ümraniye Ihlamurkuyu Mahallesi'nde dün sabah saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, M.D., çocuğunun annesi olan imam nikahlı eşi 25 yaşındaki F.Ç.'in Ümraniye'de yaşadığı gecekonduya geldi. F.Ç.'i pencereye çağıran M.D., yanında getirdiği bıçakla F.Ç.'i boğazından ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı. M.D., olay yerinden kaçtı. 

 BABASI KANLAR İÇİNDE BULDU

Sabah saatlerinde kızının kaldığı odaya gelen baba E.Ç., kızını cansız halde, kanlar içinde yerde buldu. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, F.Ç.'in öldüğünü belirledi. Polis ekipleri olay yerinde uzun süre çalışma yaptı. Yapılan çalışmanın ardından F.Ç.'in cansız bedeni, İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Kaçan saldırgan ise akşam saatlerinde Ataşehir'de yakalandı.

 3 AY ÖNCE DE BIÇAKLAMIŞ

M.D.'in başka bir kadınla resmi nikahı olduğu ancak boşandığı, bu evlilikten 3 çocuğu olduğu öğrenildi. F.Ç.'in de imam nikahlı kocası M.D.'ten bir çocuğunun olduğu belirtildi. M.D.'in 4 ay önce de F.Ç.'i bıçakla yaraladığı, bir süre cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olduğu öğrenildi. Öte yandan bıçaklanarak yerde yatan F.Ç.'in çocuğunun, sabaha kadar annesinin yanında kaldığı iddia edildi.

 "3-4 AY CEZAEVİNDE YATTI"

Olayla ilgili konuşan baba E.Ç., "Sabah 09.00 civarıydı. Kalktığımızda eşime, "Kızımı uyandır da kahvaltı yapalım" dedim. Kapıya vurmuş, kapı açılmayınca pencereden odayı kontrol edince kızımın yerde yattığını görmüş. Beni çağırdı. Kapıyı ittim açılmadı. Kızım düştüğünde kafası kapıya gelmiş. Bebeği de üzerinde yatıyordu. Kapıyı iterek açtım. Baktım çocuğumun her tarafı kan içinde. Kucağıma aldığımda ölmüştü. Hiçbir şekilde ses duymadım. Bir ses olsa duyardım. Zaten onu sürekli kandırıyordu. Kızım sessiz biriydi. Pencereye çağırmış, tutmuş ve bıçaklamış. 3-4 ay önce yine gelmişti, mutfakta meyve bıçağıyla bıçaklamıştı. Meyve bıçağı kırılmıştı. Biz şikayet edince tutuklandı. 3-4 ay cezaevinde yattı. Kızım ona istemediğini söyleyip gitmesini istiyordu. Katilin de resmi nikahlı eşi vardı. Ondan da 3 tane çocuğu vardı. Ondan boşandı. Benim çocuğumu kaçırmıştı, çocuğum onun yanında 1-1.5 sene kaldı. Sonra çocukları oldu. Kızımı evde sopayla, kemerle dövermiş. Kızım, sığınma evine gitmişti. Bu kadar ileriye gideceğini bilemezdik" diye konuştu.

 "BÖYLE İNSANLARI İDAM ETSİNLER"

Olayla ilgili konuşan F.Ç.'in akrabası Serdal Geçer, "Saat 09.00 gibi amcam 'Çocuğumu öldürmüşler' diye bağırdı. İçeriye girdiğimde yerde kan içinde yatıyordu. Kocasıyla imam nikahlıydı. Olayın nasıl olduğunu bilmiyoruz. Allah kahretsin, mahvetti. Çocuk annesiz kaldı. Kim bakacak bu çocuğa? Onları assınlar. İdam etsinler. İdam tekrar getirilsin, böyle insanları assınlar. Kadınlara kıymasınlar" dedi. (DHA)