İstanbul'da korkutan yangın

İstanbul'da korkutan yangın
Güncelleme:

İstanbul Fatih’te iki katlı ahşap binada yangın çıktı. Kısa sürede alevler tüm binayı sardı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile kontrol altına alınarak söndürülen ev, kullanılmaz hale geldi.

Yangın, Hoca Giyasettin Mahallesi Tavanlı Çeşme Sokak üzerinde bulunan iki katlı metruk ahşap binada saat 6.30 sıralarında çıktı. Edinilen bilgiye göre, kağıt ve hurda malzeme toplayan yabancı uyruklu kişilerin kaldığı binadan alevlerin çıktığını görenler durumu itfaiye ekiplerine haber verdi.

Bir odada başlayan yangın kısa sürede tüm binayı sardı. Eminönü, Fatih ve Beyoğlu itfaiye ekipleri yangına iki yönden müdahale etti. Yangın bir saatlik çalışma sonucu kontrol altına alındı. Ölen ya da yaralananın olmadığı yangın nedeniyle bina kullanılmaz hale geldi.

Ahşap binada çıkan yangın çevredekiler tarafından cep telefonu ile kaydedildi. Görüntülerde, alevlerin sardığı binaya itfaiye ekipleri müdahale ediyor.

Mahalle sakini Enver Örnek,"Burada Afganlar kalıyor. Kağıt ve koli topluyorlar. Ben de yangını görerek buraya geldim" dedi. Yangının çıkış nedeni yapılacak incelemelerin ardından belli olacak.