İstanbul'da lunaparkta feci ölüm! İddia çok vahim

İstanbul'da lunaparkta feci ölüm! İddia çok vahim

Avcılar’da bulunan bir lunaparkta 19 yaşındaki kız çocuğu ‘Kamikaze’ olarak bilinen oyuncakta fenalaştı, ambulans geldiğinde ise hayatını kaybetmişti.

Cihangir Mahallesi’nde oturan Zeynep G., yakınları ile birlikte Denizköşkler Mahallesi’ndeki lunaparka gitti.

İddiaya göre, derslerinde oldukça başarılı olan Zeynep G., ‘Kamimaze’ olarak isimlendirilen oyuncağa bindi. Oyuncaktaki hızın artması ile birlikte fenalaşan Zeynep G. inmek isterken, yakınları durumu fark ederek görevlilerden bunu durdurmasını istedi. Ancak, görevliler oyuncağı durdurmadı. Israrlar üzerine bir süre sonra durdurulan oyuncaktan alınan Zeynep G. için ambulans çağrılması istendi. Görevliler, ambulans çağırdıklarını öne sürerek, genç kızı bir sandalyeye oturttu. Ambulansın bir türlü gelmemesi üzerine 112’yi arayan yakınları, ihbarda bulunduktan sonra iddiaya göre, buradan herhangi bir çağrı alınmadığını öğrendi. Gelen ambulansla yakındaki özel hastaneye kaldırılan genç kızın oyuncaktayken rahatsızlandığı açıklandı.

Genç kadının amcası Fatih G., görevlilerin kayıtsız davrandıklarını, yeğeninin ihmal sonucu öldüğünü öne sürerek, davacı olduklarını söyledi. Beş çocuğundan kızı Zeynep’i kaybeden acılı baba M. Emin G., Beylikdüzü’ndeki mezarlıkta kızını toprağa verdikten sonra taziyeleri kabul ederken, “Bizim canımız yandı, başkalarının yanmasın. Kızım çok başarılıydı, gece gündüz ders çalışırdı. Hedefi iyi psikolog olmaktı. İlk 12 bin arasına girerek, hedeflediği psikoloji bölümünü kazanmıştı. Bu bir ihmal. Biz kadere inanırız. Ancak, gelip, sormadılar bile” diye konuştu.