İstanbul'da şüpheliyi öldüren polis açığa alındı

İstanbul'da şüpheliyi öldüren polis açığa alındı
Güncelleme:

İstanbul Kadıköy'de polisin ''dur'' ihtarına uymayarak kaçan şüphelilerden biri yakalandı. Gözaltına alınmamak için direnen şahıs yaşanan arbedede polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetti. Valilik, polis memurunun açığa alındığını duyurdu.

Dün akşam saat 22.00 sıralarında Kadıköy Göztepe Fahrettin Kerim Gökay Caddesi'nde dur ihtarına uymayan bir şahıs, polisle arbede yaşadı. O sırada şüpheli, polislerden birinin tabancasından çıkan kurşunla vurularak yaşamını yitirdi.

"ÜZERİNDEN 15 PAKET UYUŞTURUCU ÇIKTI"
İstanbul Valiliği'nin olayla ilgili açıklamasında, "Göztepe mahallesinde uygulama yapan ekibimizin "dur" ihtarına uymayan şüpheli bir araç takibe alınmıştır. Fahrettin Kerim Gökay Caddesinde önü kesilmek suretiyle durdurulan araçta bulunanlardan E.Ç. yaya olarak firar etmiştir. Sürücü Ç.K. ise yakalama işlemi sırasında görevli personele mukavemette bulunmuş, o esnada polis memurunun elindeki silahın ateş alması sonucu vurularak, olay yerinde hayatını kaybetmiştir" denildi. Açıklamada, E.Ç.'nin daha sonra yakalandığı üzerinden ise 15 paket uyuşturucu madde, araçta yapılan aramada ise 2 fişek halinde uyuşturucu madde ve telsiz ele geçirildiği ifade edildi.

"POLİS MEMURU GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI"
Valiliğinin açıklamasında, "Konuyla ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığı tarafından adli, valiliğimizce idari tahkikat başlatılarak ilgili polis memuru görevden uzaklaştırılmıştır" bilgisine yer verildi.