İstanbul'da tarihi operasyon: 1 ton 881 kilo ele geçirildi

İstanbul'da tarihi operasyon: 1 ton 881 kilo ele geçirildi
Güncelleme:

İstanbul polisinin uyuşturucu çetelerine yönelik düzenlediği operasyonda 1 ton 800 kilo skunk, 60 kilogram eroin, kokain ve reçine esrar ele geçirildi. Son yılların en büyük operasyonunda 14 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre; uyuşturucu çetelerine yönelik operasyonlarına ara vermeden sürdüren İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 1 ton 800 kilo skunk maddesinin de içinde olduğu büyük bir operasyona daha imza attı. Balkan ülkeleri üzerinden yasadışı yollardan yurda sokulan skunk türü uyuşturucu maddelerin piyasaya sürüleceği istihbaratını alan narkotik polisi, son 15 günde 8 ayrı ilçede peş peşe operasyonlar düzenledi. Avrupa yakasında Silivri, Bayrampaşa, Arnavutköy, Sultangazi, Esenyurt, Küçükçekmece, Fatih ve Zeytinburnu ilçelerinde çok sayıda adrese baskın düzenleyen emniyet güçleri, operasyonlarda 1 ton 800 kilo skunk, yangın tüpleri içerisine gizlenmiş 60 kilo eroin, 13 kilo kokain, 8 kilo reçine esrar ve silahlar ele geçirdi.

İstanbul'da tarihi operasyon: 1 ton 881 kilo ele geçirildi - Resim : 1

Toplam 1 ton 881 kilogram ağırlığındaki uyuşturucu maddelerin, İstanbul’da son yıllarda ele geçirilen en yüksek miktar olduğu ileri sürüldü. Ele geçirilen skunk, eroin ve kokainleri Türkiye’den Avrupa piyasasına sürmek isteyen şebekenin arkasında, Avrupa’nın dört bir yanına yayılmış büyük suç organizasyonlarına yön veren uyuşturucu kartelleri olduğu değerlendiriliyor.

İstanbul'da tarihi operasyon: 1 ton 881 kilo ele geçirildi - Resim : 2

Öte yandan İstanbul’da yıl başından bu yana uyuşturucu çetelerine yönelik operasyonlarda 20 tonun üzerinde uyuşturucu maddelerin ele geçirildiği öğrenildi.

İstanbul'da tarihi operasyon: 1 ton 881 kilo ele geçirildi - Resim : 3

İHA