İstanbul'daki vahşetin görüntüleri ortaya çıktı

İstanbul Sarıyer’de bir kişi, komşusun sahipli köpeği ‘Nero’yu silahla ateş ederek öldürdü. Köpeğin öldüğünü gören bakıcısı gözyaşlarını tutamadı. Şüpheli gözaltına alındı.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Sarıyer, Yeniköy mahallesinde dün meydana gelen olayda, Alp E. isimli şahıs komşusu ile tartıştığı sırada, komşusunun köpeğinin karısını ısırdığını iddia ederek, köpek Nero’yu başından vurarak öldürmüştü.

Bağımsız medya ağı Gazete Kolektif'in ulaştığı görüntülerde, köpeği tabanca ile vurarak öldüren Alp E.’in iddia ettiği gibi köpeğin bir saldırı gerçekleştirmediği, Sadiye E.’in özel mülkün kapısını zorlayarak içeri girmesinden sonra koruma içgüdüsü ortaya koyduğu, o ana kadar bahçede sakin sakin gezdiği görülüyor.

Dün yaşanan olayda Alp E., belindeki silahla 8 yaşındaki Alman kurdu Nero’yu kurşunlamış ve ölümüne neden olmuştu.

Alp E.’in geçtiğimiz yıllarda da başka bir komşusunun köpeğini aracıyla ezerek öldürdüğü ortaya çıktı.

Alp E.'yi gözaltına alan polisin olay ilgili çalışması sürüyor.

Can Özula, “Söz konusu kişi komşum olur. 5-6 metre arayla oturuyoruz. Köpeğim arkadaşım tarafından beslendikten sonra yürüyüşe çıkmışlar. Yürüyüş bittikten sonra bakıcı müstakil evimin kapısını aralayıp, tasmasını çıkarıp “Hadi gir oğlum” demiş. Köpek de içeri girmiş. O sırada köpeğimi öldüren kişi, “Neden tasmayı çıkarıyorsun?” diyerek arkadaşıma bağırmış. Aralarında tartışma çıkınca haliyle Nero havlamış. Bunun üzerine belindeki tabancayı çıkararak iki kez ateş etmek suretiyle Nero’yu öldürmüş. Yıllardır beni ve köpeğimi o çevrede yaşayan herkes bilir. Şahıs ile bir husumetim, geçmişte yaşanan bir tartışmamız yoktu. Selamlaşırdık. Köpeğim kesinlikle saldırgan değildi” diye konuştu.

Özula, köpeği öldüren Alp E.’in ve eşi Sadiye E.’in ‘Köpek ısırdı” iddialarının gerçeği yansıtmadığını öne sürdü.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News