Katil zanlısından polise şok sözler: ''Beni yakalayamayacaksınız''

Katil zanlısından polise şok sözler: ''Beni yakalayamayacaksınız''

İstanbul'da trafikte hızlı gittiği için kendisini uyaran Mert K.'yi öldüren zanlı kayıplara karıştı. Katil zanlısı, telefonuna ulaşan polise ''Beni yakalamayacaksınız'' dedi.

İstanbul’da Mert K., bir bankada güvenlik görevlisi olarak çalışıyordu. Kardeşinin lokantasında çalışan Türkmenistanlı motokurye Arif K., 6 Mayıs günü saat 23.20 sıralarında, Bayrampaşa’ya bağlı İsmet Paşa Mahallesi Tuna Caddesi üzerinde lastiğinin patladığını söyleyerek yardım istedi. Mert K. yardıma gitti. Lastiği tamir ettikten sonra Mert K. ile o sırada cadde üzerinde otomobiliyle hızla ilerleyen galerici Aytekin Ö. arasında tartışma başladı.

BIÇAKLAYARAK ÖLDÜRDÜ

Arabasından bıçakla inen Ö., K.’yi göğsünden bıçaklayarak olay yerinden kaçtı. Bayrampaşa Devlet Hastanesi’ne götürülen K., burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Polis, Ö.’ye telefonla ulaşarak teslim olmasını istedi. Ancak Ö., “Teslim olmayacağım, beni de yakalayamayacaksınız” diyerek telefonunu kapattı. Telefonu son olarak Bayrampaşa’da sinyal veren Ö.’nün yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

‘YARDIM ETMEYE GELMİŞTİ’

Motokurye Arif K. verdiği ifadede, “Bana yardım etmeye gelmişti. Lastiği tamir ettikten sonra ilerlerken, bir araba sürücüsü ile Mert K. tartışmaya başladı. Geri döndüm yanına giderken ‘Ben Bayrampaşa çocuğuyum, ne diyorsun?’ diyerek Mert K. da karşılık verince araçtan inip bıçakladı” dedi.

‘BAYRAMPAŞA ÇOCUĞUYUM’ DEDİ

Aralarında tartışma çıkan Aytekin Ö., Mert K.’ya “Ben Bayrampaşa çocuğuyum, ne diyorsun?” diye bağırdı. Bunun üzerine evli ve iki çocuk babası K., “Biz de Bayrampaşa çalışanıyız. Esnafız, sizlere yemek hizmeti veriyoruz. Hızlı gidiyorsun, kaza yapacaktık. Ben senin için söylüyorum, hızlı gidersen kazaya sebebiyet verirsin” diye karşılık verdi.

DHA