Öğretmen evine giderken infaz edildi !
Avusturya'ya misilleme ! Böyle arandılar
3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !

(Kaynağından Düzeltmeyle Yeniden) Fatih Ve Üsküdar'da "7 Tepe 7 Gün Huzur" Şok Uygulaması...

İSTANBUL Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın başlattığı ve koordine ettiği "7 Tepe 7 Gün Huzur" şok uygulamalarıyla, suça engel olunması ve suçluların...

(Kaynağından Düzeltmeyle Yeniden) Fatih Ve Üsküdar'da "7 Tepe 7 Gün Huzur" Şok Uygulaması...
A+ A-

İSTANBUL Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın başlattığı ve koordine ettiği "7 Tepe 7 Gün Huzur" şok uygulamalarıyla, suça engel olunması ve suçluların yakalanması sağlanacak. Uygulamanın İstanbul'un 39 ilçesinde bulunan farklı meydanlarda yapılacağı öğrenildi. Emniyet Müdürü Çalışkan'ın koordinesinde ilk uygulamalar Fatih ve Üsküdar'da yapıldı. Uygulama kapsamında bin 651 kişinin üst araması yapıldı, 693 kişinin de GBT'si sorgulandı.

FATİH'TE RUHSATSIZ SİLAH TAŞIYAN AFGANİSTANLI YAKALANDI

Fatih'te yapılan ilk uygulama 12 Nisan Salı günü 99 polisin katılımıyla gerçekleştirildi. 12 merkezî noktada yapılan uygulamada, bin 168 kişinin üzeri arandı. 276 kişiye Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması yapılarak, 20 araç kontrol edildi. Afganistan uyruklu 1 kişi hakkında da ruhsatsız silah bulundurmak suçundan işlem yapıldı.

ÜSKÜDAR'DA 3 YOKLAMA KAÇAĞI YAKALANDI

Üsküdar'da bugün öğle saatlerinde 12 ayrı merkez noktada yapılan uygulamada 483 kişinin üst araması yapıldı. 416 kişinin GBT sorgulaması yapılarak 20 araç kontrol edildi. Uygulamada 3 yoklama kaçağı yakalanarak haklarında işlem başlatıldı.

'7 TEPE 7 GÜN HUZUR" ŞOK UYGULAMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Emniyet yetkilileri, "7 Tepe 7 Gün Huzur" şok uygulamasının, kamu güvenliğinin sağlanması, vatandaşların hak ve hürriyetlerinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, taşınması ve bulundurulması yasak olan her türlü silah ve patlayıcı eşyanın tespiti ile işlenen suçların faillerinin yakalanabilmesi amacıyla aralıksız olarak devam ettirileceğini belirtti.