Kendisini profesör olarak tanıtan kişi gözaltına alındı

Kendisini profesör olarak tanıtan kişi gözaltına alındı
Güncelleme:

İstanbul'da seminerlere katılıp, umutsuz hastalıkları tedavi edebileceğini söyleyen ve kendisini GATA mezunu bir profesör olarak tanıtan Cüneyt Turan'ın lise mezunu olduğu ortaya çıktı. Turan, polis ekiplerince gözaltına alındı.

İstanbul'da birçok seminere katılıp, umutsuz hastalıkları tedavi edebileceği iddiasıyla son günlerde gündeme gelen ve kendisini Gülhane Askeri Tıp Akademisi Mezunu Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahi Profesörü olarak tanıtan Cüneyt Turan polis tarafından gözaltına alındı. 

Milliyet'ten Ferin Zengin'in haberine göre, Savcılığa yapılan vatandaş şikayetiyle adresineakşam saatlerinde giden Mali Polis ekiplerince gözaltına alınıp emniyete götürülen Turan'ın, emniyetteki ilk sorgusunda GATA mezunu olduğunu söylemesine rağmen diploma sunamadığı ve yapılan araştırmalarda lise mezunu olduğu ortaya çıktı.

Tedavisi mümkün olmayan hastalıkları tedavi edeceğini ifade ederek, kendisinden çare uman bir çok vatandaşı dolandırdığı ve bu vatandaşların suç duyurusuyla dolandırıcılık suçlamasıyla gözaltına alındığı öğrenilen Turan'ın, yakın zamana kadar Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar cemaatinin kanalında ve bir çok kanalda arzı endam edip, sohbet ve sunumlara katıldığı da biliniyor.

Milliyet