Korkunç cinayette yeni gelişme! Katil teyzesinin kocasıymış

Korkunç cinayette yeni gelişme! Katil teyzesinin kocasıymış

Muğla'nın Milas ilçesinde evinde kalbine ateş edilerek öldürülen Bensu N. cinayetinde yeni detaylar ortaya çıktı.

Olay geçtiğimiz günlerde Muğla'nın Milas ilçesinde meydana geldi. Serhat K., N.'nın Aydınlıkevler Mahallesi'ndeki evine giderek özür dileme bahanesiyle kapıyı açtırdı. Genç kız kapıyı açtıktan sonra içeri giren K., N.'yı kalbinden vurarak öldürdü. K.'ın, N.'nın eski sevgilisi olduğu iddia edilirken, cinayetin detayları ortaya çıkmaya başladı.

GENÇ KIZ DÜN AKŞAM TOPRAĞA VERİLDİ
Bensu N. dün akşam saatlerinde Milas'ın Güllük Mahallesi'nde toprağa verilirken Serhat K. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Muğla Cezaevi'ne gönderildi.

"BU ŞAHIS TEYZESİNİN KOCASIYMIŞ, BENSU'YU DEFALARCA TACİZ ETMİŞ"
Cenaze törenine katılan Bodrum Eğitim Sen Sözcüsü ve öğretmen Yüksel Okyay yaptığı açıklamada, "Yüreğimiz yanıyor. Bensu kızımız göz göre göre öldürüldü. Bu şahıs teyzesinin kocasıymış, yani akraba, Bensu'yu defalarca taciz ve tehdit etmiş. Ayrıca katil hakkında Milas adliyesinde başka kadın ve kızlara yönelik cinsel istismar taciz ve tehdit davaları olduğu ortaya çıktı. Hatta bu davalara bakan Muğla Barosu'na kayıtlı kadın avukatları da tehdit ettiğini öğrendik. Bu şahıs bu cinayeti işlemeden önlem alınabilir, Bensu bugün yaşıyor olabilirdi" diye konuştu.

"GENÇ BİR FİDANIMIZ SOLDU"
Sözcü'nün haberine göre Okyay, doğum gününden 6 gün önce öldürülen Bensu N. için 18 Mart 2021 Perşembe günü Güllük Atatürk Meydanı'nda anma töreni düzenleyeceklerini belirtti ve "Bensu'nun ailesi, yakınları, kadın örgütleri ve STK'lar hep birlikte orada olacağız. Bensu doğum gününden bir hafta önce öldürüldü. Genç bir fidanımız soldu. Yeter artık savunmasız kızlarımıza kadınlarımıza yönelik bu şiddetin durdurulması için ne gerekiyorsa yapılmasını istiyoruz" ifadelerine yer verdi.

ANNE 2 AY İÇİNDE 2 EVLAT ACISI YAŞADI
Bu arada anne Sevilay Uzun'un iki ay içerisinde iki evlat acısı yaşadığı ortaya çıktı. Uzun'un ilk eşinden olan oğlu Alican Uzun'unda ocak ayında trafik kazasında yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.