Almanya'da skandal Türkiye haritası !
İşte FETÖ'cülerin gurbetçilere oyunu !
AK Partili vekilden Melih Gökçek açıklaması

Nusaybin'de Etkisiz Hale Getirilen Pkk'lı Sayısı 220'ye Çıktı

MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde sürdürülen sokağa çıkma yasağı ile birlikte düzenlenen operasyonlar kapsamında bugüne kadar 220 PKK'lı teröristin etkisiz...

Nusaybin'de Etkisiz Hale Getirilen Pkk'lı Sayısı 220'ye Çıktı
A+ A-

MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde sürdürülen sokağa çıkma yasağı ile birlikte düzenlenen operasyonlar kapsamında bugüne kadar 220 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Nusaybin İlçesi'nde 14 Mart tarihinde uygulamaya konulan sokağa çıkma yasağı ile birlikte başlayan ve jandarma ile polis özel harekat timlerinin yürüttüğü operasyon kapsamında bugüne kadar etkisiz hale getirilen PKK'lı sayısı 220'ye çıktı. Mardin Valiliği'nden konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

"İlimiz Nusaybin ilçesi merkezinde bölücü terör örgütü mensuplarınca kazılan çukur, kurulan barikat ve gizlenen bombalı tuzakları temizlemek ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini yeniden tesis etmek maksadıyla 14 Mart 2016 günü başlatılan faaliyetler kapsamında 13 Nisan 2016 saat 09.00 itibariyle 220 terörist etkisiz hale getirilmiş, 156 barikat kaldırılmış, 503 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. Operasyon süresince kahramanca mücadele eden 41 güvenlik görevlimiz şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bununla birlikte; bin 48 vatandaşımızın güvenli bölgelere tahliyesi sağlanmış, operasyon bölgesindeki ailelere 463 adet gıda paketi yardımı yapılmış, 804 vatandaşımız nöbetçi eczaneden faydalanmış, 112'ye gelen bütün çağrılar karşılanmıştır. Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde hayatlarına devam etmesini sağlamak amacıyla bölücü terör örgütü mensupları ile mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilmektedir."