Öcalan'ı sorgulayan komutana saldırı !

Öcalan'ı sorgulayan komutana saldırı !

Abdullah Öcalan'ı sorgulayan eski komutan ve Vatan Partisi milletvekili adayı Hasan Atilla Uğur saldırıya uğradı.

Vatan Partisi Aydın milletvekili adayı Hasan Atilla Uğur'un konvoyundaki seçim minibüsünün bir Roman vatandaşa çarpıp, hafif yaralanmasına neden olmasının ardından olaylar çıktı.

20 kişilik bir grup, balta, bıçak ve sopalarla konvoydakilere saldırdı. Polis, grubu güçlükle uzaklaştırdı.

1999 Yılında Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Abdullah Öcalan'ı İmralı'da sorgulamasıyla tanınan, Vatan Partisi Aydın milletvekili adayı emekli Kıdemli Albay Hasan Atilla Uğur, 7 Haziran'daki genel seçimler öncesinde, partisinin seçim bürosu açılışı için Bozdağ ilçesini ziyaret edip, destek istedi. Seçim çalışmaları kapsamında şehir turu atan Uğur'un seçim minibüsü bir Roman vatandaşına çarpıp, hafif yaralanmasına neden oldu. Kazanın ardından bir grup, balta, bıçak ve sopalarla konvoydakilere saldırdı. Araya giren polis, öfkeli kalabalığı uzaklaştırdı. Olayda ölen ve yaralanan olmadı. Saldırının ardından Bozdoğan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giden Uğur, şikayetçi oldu. Aydın İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, saldırganların kimliklerini tespit ettiklerini, yakalanmaları için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

SALDIRI KINANDI

Vatan Partisi Genel Sekreteri Serhan Bolluk, Bozdoğan'da, Aydın milletvekili adayı Hasan Atilla Uğur'a yönelik saldırıyı kınadı. Bolluk yaptığı yazılı açıklamada, saldırının iddia edildiği gibi bir Roman vatandaşına çarpmalarının ardından olmadığını belirterek, "Bunu bahane ettiler. 20 kişilik bölücü grup, önce 'Sen Apo'yu mu sorguladın', 'Vatanını s...... Sen ajan mısın?' diyerek, sözlü sataşmada bulundu. Ardından ellerinde balta, bıçak ve sopalar olan grup, saldırıya geçti. Emniyet birimlerinin seçim bürosuna 200 metre mesafede olmalarına rağmen olay yerine 45 dakika sonra gelmeleri de dikkat çekti" dedi.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın milletvekili adayı emekli kıdemli Albay Uğur'un 1999 yılında İmralı'da Abdullah Öcalan'ı sorguladığını da hatırlatan Bolluk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sorgu görüntüleri kamuoyuna açıklanmıştı. Abdullah Öcalan'ın milletvekili adayımız Uğur karşısındaki hali, PKK'da büyük etki yarattı. Milletvekili adayımız Emekli Kıdemli Albay Hasan Atilla Uğur'a yapılan bu menfur saldırıyı lanetliyoruz. Partimiz, Aydın'da seçim çalışmalarına devam etmekte olup, bu saldırıyı yapanlara karşı gerekli yasal işlemlere başlamıştır."