Öğrencinin başını satırla kesmişti: Katil aşçı tutuklandı

Öğrencinin başını satırla kesmişti: Katil aşçı tutuklandı

Antalya'da üniversite öğrencisi Mehmet Sami T.'u, özel öğrenci yurdu yemekhanesinde vahşice öldüren katil tutuklandı.

Antalya İlim ve Kültür Derneği'nin (Alim Derneği) öğrenci yurdunun aşçısı İhsan G., Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi Mehmet Sami T.'un başını satırla kesti. Olayı gören öğrencilerden biri yemekhanenin kapısını kapatıp kilitledikten sonra polisi aradı. İhbar üzerine öğrenci yurduna gelen polis, İhsan G.'i gözaltına aldı. İhsan G., Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine götürüldü. T.'un cenazesi ise adli tıp kurumu morguna götürüldü.

 CENAZEYİ BABASI ALDI
Kahramanmaraş'ta Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak çalışan baba Halil T., sabah saatlerinde adli tıpa gelerek, oğlu Mehmet Sami T.'un cenazesini teslim aldı. Baba T.'un, üzgün olduğu görüldü. Cenaze, toprağa verilmek üzere Kahramanmaraş'a götürüldü.

 ŞİZOFRENİ TANISI KONULMUŞ
Antalya Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada ise İhsan G.'in 21 yıldır aşçı olarak çalıştığı, olay tarihinden 3 ay kadar önce olay yeri adresinde aşçı olarak işe başladığı belirtilerek, şöyle denildi:

"Ayrıca 17 Mart 2020 tarihinde düzenlenen doktor raporunda tanı olarak bipolar duygulanım bozukluğu, 27 Kasım 2020 tarihinde düzenlenen doktor raporunda bipolar duygulanım bozukluğu ve unipolar, depresyon, depresif nöbet tanısı konduğu, 2 Mart 2020 tarihinde hastanede 15 gün yatış yaptığı ve şizoaffektif bozukluk ve bipolar duygulanım bozukluğu ile psikotik belirtisiz manik teşhisi konduğu, bu tarz hastalıklarda her ay rutin kontrollere gitmesi gerekirken 29 Temmuz 2021 tarihinden sonra bir daha kontrole gitmediği tespit edilmiştir."

Olayla ilgili dün mahkeme, 'gizlilik kararı' ve 'yayın yasağı' kararı vermişti.

ZANLI TUTUKLANDI
Olayın ardından yakalanan şüpheli İ.G. emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince "Kasten öldürme" suçundan tutuklandı.

Etiketler öğrenci katil satır